183 Okunma

İzmir İş Dünyası Foça Temsilciliği açılışını yaptı.

Sosyal Medyada Paylaş

Tarihinde İzmir Karşıyaka’da Başkan Feyyaz Sungur önderliğinde kurulan İZİD , Foça Temciliğini faaliyete geçirdi. KAMU-STK işbirliği ile devletin sunduğu destek ve kredilerin kullanılmasını yaygınlaştırmak, diğer STK’ ların kurumsal kapasitelerini geliştirmesine ve kapasitelerini arttırmasına katkı sağlayacak işbirlikleri ve projeleri gerçekleştirmek üzere faaliyetlerine başladı.
Feyyaz Sungur yaptığı açıklamada Foça temsilciğine başarılar diledi. Açılışa ASKON başkanı (Anadolu Aslanları Derneği) Şerafettin Gucu ve dernek üyeleri katıldı .
İZİD Akademi Koordinasyonunda Girişimcilik Eğitimleri ile etkinliklerine başlayan İZİD; İŞKUR-KOSGEB VE Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Foça Açık Cezaevi İnfaz Kurumu Müdürlüğü işbirliği ile toplam 20 Eğitim programı gerçekleştirecek .
Eğitimler; Karşıyaka ve Foça’da düzenlenecek. Foça Şube Temsilcisi Tülin Özkan , girişimcilik eğitimlerinin ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlayacağına dikkat çekti. Eğitimlerini tamamlayarak E Devlet üzerinden katılım belgelerini alacak girişimci adayları Devletin bir takım teşvik ve hibelerinden faydalanmaya hak kazanacaklarını belirtti. Toplam 32 saat (5 gün) sürecek eğitimler Girişimcilik Eğitmeni Murat Taşkın tarafından verilecek. İZİD Foça temsilciliğinin açılışı, İş dünyasının önemli isimleri ve dernek kurucuların tarafından kurdele kesilerek gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın