Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > İzmir dikkat: Turuncu alarm!

İzmir dikkat: Turuncu alarm!

Sosyal Medyada Paylaş

Meteoroloji’nin son dakika hava durumu raporunda bugün için çok sayıda kente sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. İzmir’de gün boyu fırtına etkili olacak, ardından ise yağış gelecek.

Meteoroloji‘nin son dakika hava durumu raporunda bugün için çok sayıda kente sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Meteoroloji, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu’da fırtına beklendiğini duyururken, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusu için çığ uyarısında bulunuldu.

Geçtiğimiz hafta, şiddetli yağış ve beraberinde yaşanan sel nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybettiği İzmir’de sarı kodlu uyarı yapıldı.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada; “Kuzey Ege’de rüzgarın; yarın (Pazartesi) günün ilk saatlerinden itibaren, Güney Ege’de sabah saatlerinden itibaren güney ve güneydoğudan, akşam saatlerinde yer yer güneybatıdan 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir. Kuvvetli fırtınanın; Salı günü, günün ilk saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir” denildi.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA RAPORU:

Bir cevap yazın

Top