Buradasınız
Anasayfa > SANAT > İzmir Aşkına ekibi  yemekte buluştu / Gökmen Küçüktaşdemir

İzmir Aşkına ekibi  yemekte buluştu / Gökmen Küçüktaşdemir

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir Aşkına Platformu müzikal ekibi, yeni kadrosuyla işbirlikçilerinden biri olan Sisim Meyhane’de buluştu. Yeni sezona farklı bir senaryo ve yeni bir kadro ile giren İzmir Aşkına Platformu üyeleri, Haziran ayında sahneye çıkmayı planlıyor. 50 kişiden oluşan müzikal ekibi çalışmalar öncesinde ısınma yemeği yedi. İzmir’de daha önce farklı sahnelerde performans sergilemiş olan İzmir Aşkına Platformu üyeleri, yeni müzikalin provalarına da başladı. 

İlk müzikalde, savaş ve ülkeler arasındaki politik tutum sebebiyle ayrı düşen Rachel ve Niko çiftinin hayatının bir bölümü sahneye yansıtılmıştı. Yeni sezonda “İzmir Aşkına 8500” adını alan müzikal, bu kez sanatseverleri çağlar öncesine götürecek. Yeni müzikalde İzmir’in 8500 yıla dayanan geçmişine ışık tutulacak. Müzikal ekibinde yer almak için onlarca başvuru aldıklarını belirten İzmir Aşkına Platformu kurucusu ve senaryo yazarı Filiz Güleç, “Yeni bir senaryo ve güçlü bir ekiple yeniden sahnede olmak için gün sayıyoruz” dedi. Bu yıl müzikalin yönetmenliğini Gökmen Küçüktaşdemir üstleneceğini dile getiren Güleç, “Ünlü sunucu Murat Can Canbay gibi bu yıl yine Ali Kâya, Özlem Çağlayan, Barış Kınav, Ceren Bağbozan ve Fadime Bilir sahne alacak” diye konuştu.

Güleç şunları söyledi: “Bu yıl yeni gösterimizde yer almak isteyenlerden gelen çok sayıda başvurunun olması bizi sevindirdi. Seçmeler tamamlandı. Ekip kuruldu. Çalışmalar başladı. Yeni katılan İzmirlileri aramızda görmek, bizleri hem mutlu ediyor hem de bize güç katıyor. Bir yemek organize ederek arkadaşlarımızın kaynaşmasını istedik.”

1966 yılından bu yana hizmet veren Sisim markasının sahibi Ayşe Uluğ da, “Platformun çalışmalarına biz de destek veriyoruz. İzmir Aşkına adını verdiğimiz meze, müşterilerimizden büyük ilgi gördü. Enginar, dereotu, yoğurt özel karışımı ile hazırlanan mezemiz gün içinde ilk biten ürünlerimizden biri oluyor” diye konuştu. Platform üyeleri, yeni işbirlikçileri ile İzmir Aşkına adlı ürünlerin çoğalmasını istediklerini söyledi.

 

Bir yanıt yazın

Top