İZBAN A.Ş. KAMUOYU AÇIKLAMASI

Sosyal Medyada Paylaş

“Toplu iş sözleşmesi” görüşmeleri, tarafların el sıkışmak üzere masaya oturduğu, karşılıklı teklifleri değerlendirip anlaşma zemini aradığı ortamlardır.

Ancak; iki yıl önceki toplu iş sözleşmesi döneminde kamunun zam oranları ve enflasyonun üzerindeki tekliflerimize rağmen “GREV” yaklaşımıyla İzmir halkını ve çalışanlarımızı mağdur eden Demiryol-İş Sendikası İzmir Şubesi, ülkemiz gerçeklerine bugün de sırtını dönmektedir.

“YÜZDE 65 ZAM” isteği ile masaya oturup bunda ısrarcı olmak, İzmir halkını ve çalışanlarımızı ikinci kez mağdur etmekten öte bir anlam taşımamaktadır. Ayrıca, hak arayışının yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltarak değil, doğru verilerle yapılması gerektiğine inanıyoruz.

Buradan hareketle yüzde 22’lik teklifimiz sonucunda oluşan, asgari geçim indirimi dahil, ele geçecek aylık ortalama net tavan ücretleri, değerli İzmir halkının takdirine bırakıyor ve bu rakamlara kişi başına aylık 559 TL de yemek ve yol ekleneceğinin altını çiziyoruz:

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

Makinist: 3.435 TL

Trafik kontrol merkezi: 3.435 TL

Tekniker: 3.395 TL

Teknisyen: 3.220 TL

İstasyon operatörü: 3.119 TL

Veznedar-Gişeci: 3.065 TL

Ofis personeli: 3.014 TL

One thought on “İZBAN A.Ş. KAMUOYU AÇIKLAMASI

  1. Bizleri mağdur ettiğiniz için sizleri kınıyorum. Artı para sistemiyle aldığınız faizi işçilerimize aktarın. Sözüm çalışan emekçilere değil.İzban yönetimine.Acaba artı para sistemi ile kasanıza kaç TL giriyor. Kamu oyuna açıklayın

Bir cevap yazın