29 Okunma

Hastanede kelepçeli Acil Çıkış Kapısı! MEDYA EGE

Sosyal Medyada Paylaş

Menemen Özel Sada Hastanesi, kırık olan hastane yangın çıkış kapısını plastik kelepçeyle duvardaki demir tutamaçlara kelepçeleyip, üzerine de ‘Kapı Kırık Açmayın’ yazısı koydu.

Menemen’de faaliyet gösteren Özel Sada Hastanesi’ndeki akıllara durgunluk veren bir uyarı yazısı kondu. Hastane yönetimi,  hastanenin yangın çıkış kapısının kırık olması üzerine tedbirler aldı. Olası bir felaket durumunda insanların kaçması için kullanılan ve yasal olarak olması zorunlu olan acil çıkış kapısını plastik kelepçeyle, duvardaki demir tutamaçlara kelepçeledi.

4-325.jpg

Kapıyı demirlere kelepçeleyen hastane yönetimi, acil kapısı olması nedeniyle hastaların acil olmayan durumlarda kapıyı zorlamaması için de kapının üzerine bir yazı koydu, ‘Kapı Kırık Açmayın’. Kırık kapıyı demirlere kelepçeleyen hastane yönetimi, kapının üzerine sakın açmayın yazısını da yazarak, hastaneyi tüm sağlık işletmeciliği koşullarına uygun hale getirmiş oldu.

Hastane gibi, insanların yoğun olarak kullandığı binalarda yasal zorunluluk olan yangın acil çıkış kapıları, olası bir felakette insanların kendilerini en kolay şekilde dışarı çıkarmaları için konulan ve kullanılan kapı. Memen Özel Sada Hastanesi’ndeki bu kapı hem kırık, hem plastik kelepçeyle demirlere bağlı durumda. Yani acil durumda, hastanedeki insanların tahliye edilmesi durumunda, önce kelepçelerin koparılması sonra kırık olan kapının düşmemesi için tutulması gerekiyor. Hastaların ve hastaneye gelenlerin hayatını kurtarması için kurulan acil kapısının hali, üzerindeki yazı,  kapıdaki plastik kelepçe insanları şaşkına çeviriyor.

İşte o hastanedeki Acil Çıkış Kapısı

1-777.jpg

İşte o hastanedeki Acil Çıkış Kapısı’ndaki yazı!

2-645.jpg

İşte o hastanede lastik kelepçeyle bağlı Acil Çıkış Kapısı!

3-455.jpg

Kaynak: Hastanede kelepçeli Acil Çıkış Kapısı!

Bir cevap yazın