GENÇLER KİTAPLA BULUŞTU / Bahri KARATAŞ ( KHA)

Sosyal Medyada Paylaş

Altyapısında dans eden çocuklar ve gençlerin kişisel ve kültürel gelişimlerini desteklemek amacıyla kurduğu “KORFAD Akademi” bünyesinde, İzmir Milli Kütüphanesi ziyaret etti.

Kordon Folklor Araştırma Derneği, Cumhuriyetin teminatı olan genç nesili kitapla buluşturdu.Amacımız danscilarimizi halkoyunları dışında da eğitmek,bilgilendirmek, farkındalık yaratmak için, okuma bilinci, çevre sevgisi, nezaket ve degerler egitimimiz gibi konularda bilinçlendirmek olduğuna değinen KORFAD Akademi Yöneticisi
Mehrem Kurt;“ Bizlere ev sahipliği yapan Milli Kütüphane Vakfı Başkanı Av. Ulvi Puğ’ un eşsiz anlatımıyla öğrencilerimiz, kütüphane tarihi ve barındırdığı eserler hakkında bilgi sahibi oldular.

Yıldız ve genç ekip dansçılarımız, kitap ve tarih kokan bu güzel ziyaretin ardından, Puğ’ un kendilerine hediye ettiği kitaplarla bu güzel günü daha da mutlu bir şekilde sonlandırdılar. Kendilerine bu güzel gün için teşekkür ederiz.” dedi.

Kordon Folklor Araştırma Derneği Başkanı Barış Kurthan; “Bu güzel günde bizleri müthiş misafirperverlikleri ve gülen yüzleriyle ağırlayan, başta vakıf başkanımız Puğ olmak üzere tüm Milli Kütüphane çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. KORFAD Akademi bünyesinde görev alan, alanlarında yetkin isimlerden oluşan komitemizle beraber planladığımız çalışma ve eğitimlerle ülkemize, Atatürk ilkeleri ve Cumhuriyet ışığında yetişen, ahlaklı, dürüst, eğitimli, ülkesine ve milletine faydalı bir genç nesil kazandırmak en büyük arzumuzdur.” diye konuştu.

Bir cevap yazın