Geleceğim Ol Derneği, gençlere destek olacak

Sosyal Medyada Paylaş

Gençlere ekonomik, sosyal ve kültürel yönde katkı sağlamayı amaçlayan “Geleceğim Ol” derneği açıldı. İş adamı Serdar Yavaşoğlu’nun öncülüğünde kurulan dernek ekonomik yetersizliği olan gençlere burs, kurslarla eğitim desteği verecek.

Derneğin açılışında konuşan Serdar Yavaşoğlu bizzat tek tek evlerini ziyaret ettiği öğrencilerin %90’nın yalnız yaşayan, ekonomik sıkıntıda olan kadınların, derslerinde başarılı olan kız çocukları olduklarını tespit ettiğin belirterek şunları söyledi. “Yardımsever dostların desteği ile 70 öğrencimize düzenli burs veriyoruz. Para yardımını birçok sivil toplum örgütü yapıyor. Bizse bunun yeterli olamayacağını bildiğimiz için, farklı bir yöntem uygulamaya karar verdik. Burs için birçok arkadaşıma yazdığımda, ondan fazla eğitimci, pedagok, psikolog ve kişisel gelişim uzmanı arkadaşımız ücretsiz destek olma sözü verdi

Yavaşoğlu derneğin, on yıllık çalışma programlarını hazırladıklarına değinerek sözlerini şöyle sürdürdü “Avrupa fonlarından yararlanacak projelerimiz olacak. Sosyal medya hesapları, facebook, Twitter, İnstagram, YouTube gibi tüm alt yapı, üç lisanda kuruluyor. Yurt dışında ki arkadaşlarımızda, derneğimize, kendi çevrelerinden destek olacaklar.”
Karşıyaka Adliye Sarayı’nın arkadaşında açılan derneğin açılışına İzmir  İŞ  Dünyası derneği başkanı Feyyaz Sungur Karşıyaka birliği başkanı Mehmet yıldırım  birçok STK yönetici ve temsilcisi, siyaset adamı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir cevap yazın