8 Okunma

Gaziemirli çocuklar denizin keyfini çıkardı

Sosyal Medyada Paylaş

Yazın tatil yapamayan Gaziemirli çocuklar, belediyenin hayata geçirdiği ’Bu Çocuklar Bizim projesi kapsamında denizle buluşarak gönüllerince eğlendi.
Gaziemir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezinde (GAZİGEM) verilen eğitimle öğrencileri sınavlara hazırlayan, kırtasiye seti yardımıyla okula ‘merhaba’ diyen öğrencilerin yanında olan ve okulların tüm ihtiyaçlarını karşılayan Gaziemir Belediyesi, tatilde de çocukları unutmadı. Yazın tatil yapma ve karnelerini kutlama şansı bulamayan çocuklar, belediyenin düzenlediği ’Bu Çocuklar Bizim’ projesi kapsamında denizle buluştu. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün ‘Çocukları denizin mavisiyle buluşturuyoruz’ sloganıyla birlikte hazırladıkları proje kapsamında, her gün farklı bir mahalleden 9-14 yaş arası çocuklar Ürkmez Payamlı Plajına götürülüyor. Mahallerinde bulunan Cumhuriyet Semt Evlerinden yola çıkan çocuklar, görevlilerin kontrolünde denize girerek doyasıya eğlenirken, bugüne kadar 900 çocuğun denizin mavisiyle buluştuğu, projenin eylül ayına kadar devam edeceği belirtildi.
Projeyi 2009 yılından bu yana yürüttüklerini dile getiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Çocuklar bizim için çok değerli. Aydınlık Türkiye’nin aydınlık yüzleri olacak çocuklarımızın hayatlarına katkı koymak için özel projeler hayata geçiriyoruz. Eğitimlerine verdiğimiz desteğin yanı sıra düzenlediğimiz kültür ve doğa gezileri ile çocuklarımızın gelişimlerine katkı koyuyoruz. Aynı zamanda engelli çocuklarımızı da unutmayarak onlar için de özel projeler hayata geçiriyor, mevcut çalışmalarımızda onlara da yer veriyoruz” dedi. Eğitimli ve sağlıklı insanların yaşadığı bir kent yaratmak için çalıştıklarının altını çizen Başkan Şenol, çocukları geleceğe hazırlarken onların sosyalleşmelerinin önemini de göz önüne aldıklarını anlattı. Deniz keyfi sürmenin mutluluğunu yaşayan çocuklar ise; kendilerine bu imkanları sağlayan Belediye Başkanı Şenol’a teşekkür etti.

Bir cevap yazın