FOÇA’NIN YENİ GÜNDEMİ / CANAN LİMNİLİ

Sosyal Medyada Paylaş

Foça’nın yeni gündemi 04.12.2020 tarihinde yapılacak meclis toplantısında görüşülecek olan konular.
Özellikle Kum Burnu plajının Foça Belediyesi tarafından satışa çıkartılacak olması ve buraların adı şimdiden belirlenmiş kişilere verileceği duyumları ilçeyi yine ikiye bölecek gibi.
Meclis toplantısında MHP ‘den seçilmiş meclis üyeleri de yap-işlet-devret usulünü önererek böylece taşınmazın tapusunun yine Foça Belediyesi’nde kalmasını önerecekmiş. Herkes kendi fikrinin doğru olduğunu düşünerek savunma pozisyonuna geçmiş durumda.
Ben olaya farklı bir açıdan bakmak istiyorum . Şimdi soruyorum…

Diyelim ki burası satıldı ,gelecek para bir açığı kapatacak ama taşınmaz elden gidecek. Yap-işlet-devret modeli seçilse ,her ne kadar şartnamesinde tüm bakımları yapılarak teslim edilecek maddesi olsa da uzun yıllar sonra eskimiş bir tesis size teslim edilecek.Astarı yüzünden pahalı. Ayrıca yıllar boyunca da gelir elde edemeyeceksiniz.
Neden Foça Belediyesi’nin de üyesi olduğu ,Foça halkının el ele verdiği bir kooperatif kurmuyoruz.
Bir kooperatif kuralım , paramızı toplayalım,turistik bir tesis yapalım. Yurtdışı bağlantılarımızı da yapalım. İlçemizin PR çalışmaları ve reklam işini profesyonelce yaptıralım.Burada kongre turizminden ,spor turizmine(yelken,yüzme,windsurf,trekking,bisiklet rotaları),sağlık turizmine kadar her şeyi yapabiliriz.Turizm lisemizdeki öğrencilerimizin de staj yapabilecekleri bir tesisimiz olur.Belli mi olur belki de şartlar iyileştirilip ünivetsitemizi de geri getirebiliriz. Ben işin uzmanı değilim ama aklın yolu bildir.Yaptığım araştırmalarda gördüm ki ülkemizde bu amaçla kurulmuş birçok kooperatif var.

Ticaret bakanlığının , 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 88.maddesine göre TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ ANA SÖZLEŞMESİ ile Foça Halkı bir kooperatif kurabilir.
İşin uzmanı kişiler konuyu değerlendirip girişimde bulunabilirler.
Hem ilçemize bir tesis kazandırıp yatak kapasitemizi arttırır,hem ilçe gençlerine iş imkanı sunar,hem de ilçemize gelecek yabancı turist sayımızı da arttırarak esnafımızın da gelirinin artmasına yardımcı oluruz.

windows 7 home lisans satın al

Bir cevap yazın