30 Okunma

FOÇALI MİNİK KARATECİLER MADALYAYA DOYMUYORLAR

Sosyal Medyada Paylaş

 

Türkiye’ nin en köklü turnuvaları arasında yer alan Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası’nın 31’inci buluşması anlamlı bir tema ile düzenleniyor. İstanbul’ un ev sahipliği yaptığı turnuvanın kayıtlarından elde edilen gelir, Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla Türkiye Karate Federasyonu tarafından Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.

Türkiye Karate Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan ve 26 Ülkeden 1672 sporcunun kesin kayıt yaptırdığı turnuva Pazar günü sona erecek. Beylikdüzü Spor Kompleksi’nde başlayan turnuvanın ilk gününde minik ve yıldızlar kategorisinde derece yapan isimler belli oldu.

T.EROL Fight Clup Aliağa Taner Erol ve Kudret Yüksel’ in desteğiyle hazırlanan Kaan Yüksel (8) ile Aliağa İlçesi sporcularından Doğan Egecan Tercan (9) İstanbul’ da düzenlenen turnuvadan gururlu bir tablo ile döndü. Antrenör Kudret Yüksel himayesinde Uluslararası Karate turnuvasında Foça Reha Midilli İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Kaan Yüksel 8 yaş +40 Kg. 2. olarak gümüş madalya aldı. Aliağa Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Doğan Egecan Tercan (9) +45 Kg. 1. olarak altın madalya aldı.

Başarılı sporcuların antrenörü Kudret YÜKSEL, Türkiye’ nin en köklü turnuvalarından ve teması ile ayrı önem kazanan turnuvaya katılım sağlamamızda Sporun ve sporcun her daim yanında olan Bilge Kaligrafi Atölyesi, Pınar Hukuk Bürosu, Türkoğlu Prefabrik ve Çelik Yapı, Reha Necla Midilli Vakfına maddi ve manevi katkılarından dolayı sporcularım ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum.

   

   

Bir cevap yazın