FOÇA’DA KYBELE YELKEN HAFTASI ETKİNLİĞİ

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir’in Foça İlçesi’nde faaliyetlerini sürdüren Reha Midilli Phokaia Windsurf Yelken ve Kürek Spor Kulübü Kybele Yelken Haftası etkinlikleri düzenledi. Asıl amacın etkinliğin uluslararası niteliğe dönüştürülmesi olduğu ve bunun için çalışmaların sürdürüldüğü açıklandı.

Kulübün kendi bünyesindeki sporcular arasında düzenlediği yarışmalar optimist ve laser radial sınıflarında gerçekleştirildi. Optimist’te birinciliği Mustafa Sarıaslan, Laser Radial’de Mine Oyal kazandı. Karşıyaka Yelken Kulübü yönetim kurulu üyesi Alp Bolavin’de Laser Bahia teknesi ile etkinliğe katılarak destek verdi.

Dereceye girenlerin ödülleri Reha Midilli Phokaia Windsurf Yelken ve Kürek Spor Kulübü Onursal Başkanı ve Reha Necla Midlli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Haydar Çelebi ile yönetim kurulu üyeleri Nedret Çelebi, Sevtap Barandır, Özgür Ulu ve Cenk Sarıaslan tarafından verildi.

Reha Midilli Phokaia Windsurf Yelken ve Kürek Spor Kulübü Başkanı Hakan Oyal, etkinliğin uluslararasına taşınması öncesi prova niteliğinde olduğunu belirtti. Hakan Oyal; “Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde deniz sporlarının daha yoğun şekilde yapılması için özendirici ve teşvik edici faaliyetlere imza atıyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi diğer ülkelerin sporcuları ile birlikte spor yapmaya ve yarışmaya hazırlıyoruz”dedi.

DERECEYE GİRENLER

OPTİMİST
1.Mustafa Sarıaslan

2.Berk Çoban
3.Şerıf Ege Ulu.
4.Dürü Soylemezoģlu
5.Iraz Yılmaz2.

LASER RADİAL
1 Mine Oyal.
2.İpek Ezgi Metin.

Bir cevap yazın