Buradasınız
Anasayfa > Genel > FOÇA’DA HUZUR İSTİYORUZ / HAKAN DOĞANAY

FOÇA’DA HUZUR İSTİYORUZ / HAKAN DOĞANAY

Sosyal Medyada Paylaş

Yakın zamanda Türkiye’de 1393 belediyede büyükşehir belediye başkanları, belediye başkanları, belediye ilçe meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, muhtarlarve ihtiyar heyetleri belirlendi.

Bu ilçelerden biri de yaşadığımız güzel kasabamız Foça idi.
Foça seçimlerinde ilginçtir ki adını sanını dahi duymadığımız, kampanyalarına denk gelmediğimiz adaylarla beraber toplam 19 Belediye Başkan adayı yarıştı. Seçmenlerin büyük bir bölümü adayların çoğu ile seçim günü , pusula sayesinde tanıştı.

Genel olarak seçim kampanyası CHP adayı Saniye Fıçı ile MHP adayı Taner Acar arasında kıran kırana geçti. Bayrak ve afiş savaşları, abartılı iftar yemekleri, araç hatta tekne, traktör konvoyları, mitingler vs. Ancak bu reklam yarışı ve kıran kırana rekabet, sandığa pek de yansımadı ve CHP adayı Saniye Fıçı 10 puanlık bir fark ile rahat bir şekilde bu yarışta ipi   göğüsledi.Öncelikle Saniye Hanım’a ve ekibine Foça’ya gönül vermiş, Foça’da ikamet eden bir birey olarak canıgönülden başarılar diliyorum.

Umarım seçim kampanyasındaki vaatlerini yerine getirebilir.

‘‘Foça’ya bir kadın eli değecek ve göreceksiniz Foça’yı çiçek gibi yapacağım’’ sözü kulaklarımızda hala çınlıyor. Sokaklarında sokak hayvanlarının saldırısına uğramadan rahatlıkla yürüyebildiğimiz, bisiklete binebildiğimiz, sokaklarında domuz sürülerinin dolaşmadığı, belediye işçilerinin kafasına göre temizlik yapmadığı, sinek ilaçlamalarının periyodik olarak yapıldığı, su ve elektrik kesintilerinin 2024
Türkiyesinde sanki normalmiş gibi gösterilmediği, bu hayat pahalılığında sosyal tesislerin fazlalaştığı, pazaryerlerimizin modernleştiği, dağımızın tepemizin taşımızın rant peşinde koşan müteahhitlere peşkeş çekilmediği,

Belediye Başkanı’nın mal varlığını açıkladığı, insanların ayrıştırılmadığı, bilhassa yaz-kış devamlı olarak Foça’da ikamet eden insanların birbirlerine saygılı olduğu bu saygı meselesini de ilk başlatacak kurumun Foça Belediyesi, kişinin de Foça Belediye Başkanı olduğu bir
Foça’da yaşamak istiyoruz.Genel olarak çok da fazla bir şey istemiyoruz.
Huzurlu olmak istiyoruz.

– Peki CHP’li Foça Belediye Başkanı Saniye Fıçı bunu başarabilecek mi? Kendisine tavsiyelerim neler olur?
– Belediye Meclisi’nin daha ilk toplantısında Foça MHP İlçe Başkanı Mert Yöneyer’i toplantı salonundan çıkarması AYRIŞTIRMA değil midir?
– Belediye Meclisi çalışma şekli nasıldır? Meclis üyelerinin yetkileri nelerdir?

Mesela kaç para maaş alırlar? Toplantılarına halk katılabilir mi?

– Taner Acar kıran kırana götürdüğü seçim kampanyasında neden son anda bu kadar geriye düştü ve fark yedi? Seçimi Cumhur İttifakı mı kaybetti,Taner Acar mı kaybetti?
Ya da Saniye Fıçı mı kazandı? Yoksa seçimi büyük rüzgar yakalayan CHP mi aldı?

– Seçim kampanyasını çok şatafatlı yürüten, reklam için bir servet harcayan Bağımsız Aday Sinem Atan neden 202’de kaldı? Popüler parti TİP’e Foça’da ne oldu?

Bu soruları Foça Gazete’deki köşemde yorumlayacağım.Takipte kalın.

Sevgi ve Saygılarımla
HAKAN DOĞANAY

hakandoganay@gmail.com
www.hakandoganay.com
Instagram & Facebook / hakandoganayofficial

Bir yanıt yazın

Top