13 Okunma

  FOÇA’DA HAFTA SONU YAZ KALABALIĞI Seyfi GÜL 

Sosyal Medyada Paylaş

 

İzmir’in turistik İlçesi Foça hafta sonu mevsimin en kalabalık günlerinden birini yaşadı. Güzel havayı fırsat bilenler ilçeye gelerek yazı aratmayan görüntüler  yarattılar.

Özellikle (11 Mart 2018) Pazar Günü  gerek özel, gerekse İzban aktarmalı otobüs ve minibüs gibi toplu taşım araçlarıyla ilçeye adeta bir hücum yaşandı. Araç yoğunluğundan otopark sıkıntısı yaşanırken, İzmir karayolu ve kent içi yollarda trafik yoğunluğu büyükşehirleri aratmadı. Gezi teknelerinin tamamına yakını balık turlarına çıktı. Bazı vatandaşlar sahilde yürümeyi seçerken bazıları çocuklarıyla birlikte paçaları sıvayıp denize ayaklarını sokarak gezinmeyi  ve yarımda olsa deniz keyfi yapmayı tercih etti. Balık restoranları, kafeler, barlar, yiyecek içecek satan büfeler, dondurmacı, midye dolmacı  ve seyyar satıcılar gördükleri ilgi ile günü oldukça kazançlı geçirdiler.

Günün kararmasıyla azalması beklenen kalabalık saat 23.00 dolayına kadar devam etti.  Gece serinliğindede ahşap iskeleler  üzerinde son turlarını atan misafirler geç saatlerde geldikleri kentlere gitmek üzere  yola çıktılar.   

 

Seyfi GÜL 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bir cevap yazın