FOÇA PAZARYERİNDE SOSYAL MESAFEYİ KORUMA KUYRUĞU / FOÇA GÜNDEM

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir’in Foça İlçesi’nde koronavirüs önlemleri dolayısıyla vatandaşlar pazaryerine sırayla alındı. Bekleyenler belirlenen tek giriş noktasında uzun kuyruklar oluşturdu.
İlçede Salı günleri kurulan ve çevre yerleşim birimlerinden gelen vatandaşlardan da büyük rağbet gören Foça Pazar’ında bu hafta önlemler daha sıkılaştırıldı. Pazaryerine 5 girişin 4’ü kapatıldı. Bir belediye görevlisi ile, Foça Emniyet Müdürlüğü mensubu bir bekçi girişte önlemlerin uygulanmasına gün boyu nezaret etti.

Sosyal mesafenin korunabilmesi için Pazaryerinde sınırlı sayıda vatandaşın bulunmasına izin verildi. Pazaryerine alışverişini tamamlayıp çıkan sayıda vatandaşın girişine müsaade edildi. Bu sırada uzun kuyruklar oluştu. Görevliler, pazara girecek herkesi, hazırlanan dezenfektanlarla ellerini dezenfekte etmesi konusunda uyardı. Pazarcıların maske ve eldiven takması zorunlu tutuldu. Vatandaşlardan sırası gelenler maskesi yoksa geri çevirildi. Mağduriyetleri önlemek için Türk Kızılayı Foça Şubesi Foça Pazarında 400, dün ilçeye bağlı Bağarası Mahallesi’nde kurulan semt pazarında 300 maske ve 80 küçük şişe el dezenfektanı dağıttı. Kızılay’ın yarın kurulacak Yenifoça Pazarında maske dağıtımına devam edeceği bildirildi.

Foça Belediyesi Zabıta Amiri Şakir Özçelik daha öncek haftalarda yaşanan sıkışıklığı önlemek için Pazaryerlerinde ek önlemler aldıklarını söyledi. Şakir Özçelik; “Sırayla ve pazardan kaç kişi çıkarsa o kadar insan alıyoruz içeriye. Yoğunluğu önlüyoruz. Sosyal mesafeyi korumak için. Maskesiz almıyoruz. Seçtirtmiyoruz. Bu şekilde sosyal mesafeyi koruyoruz “dedi.

Sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle günlerdir hayalet şehri andıran ilçe merkezinde Pazar dolayısıyla yaşanan trafik yoğunluğu da dikkat çekti.

Seyfi GÜL https://www.facebook.com/focaveizmirhaberleri/?epa=SEARCH_BOX

Bir cevap yazın