35 Okunma

Foça Okulları Futbol Turnuvası Başladı

Sosyal Medyada Paylaş

 

Foça Milli Eğitim Müdürlüğü  İlçede bulunan ortaokul öğrencileri arasında sportif turnuvalar düzenledi.   Bu kapsamda yer alan futbol turnuvası 21 Mart 2018 Çarşamba Günü Foça Nihat Hüsenay Stadı’nda başladı.

Turnuvada yer alan 7 takım İlçe merkezi ve bağlısı Yenifoça, Bağarası, Yenibağarası ve Gerenköy’deki  7 orta okulun 7 ve 8.nci sınıf öğrencilerinden oluştu.

Merkez Necla Midilli, Reha Necla Midilli, Yenibağarası Şehit Yarbay Mesut Kuru, Bağarası Cemil Midilli, Gerenköy, Yenifoça Reha Midilli  Ortaokulları ve Bağarası Cemil Midilli İmam Hatip Ortaokulu  takımları arasında tek devreli lig usulüyle oynanan müsabakalar sonrası en çok puan toplayan takım ilçe şampiyonluğunu kazanacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar amaçlarının gençleri eğitimlerinin yanısıra spora yönlendirmek, fair play anlayışı içinde sportif başarıyla da tanıştırmak ve ders saatleri dışındaki zamanlarını baharın başladığı günlerde açık havada spor yaparak değerlendirerek okul başarılarınıda desteklemek olduğunu söyledi.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na kadar sürecek turnuvaların ödülleri kutlamalar sırasında verilecek.

 

Foça Okulları Futbol Turnuvası Başladı
Foça Okulları Futbol Turnuvası Başladı 
Foça Okulları Futbol Turnuvası Başladı

 

 

Bir cevap yazın