Buradasınız
Anasayfa > FOÇA HABERLERİ > FOÇA KAYMAKAMI SAYIN MEHMET TÜRKÖZ’ÜN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

FOÇA KAYMAKAMI SAYIN MEHMET TÜRKÖZ’ÜN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

Sosyal Medyada Paylaş
“1 Mayıs bilindiği üzere Ülkemizde 2008 yılında çıkarılan 13526 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanmaktadır.
Ülkelerin gelişmesinde ekonomilerinin yapılanmasında büyük emeği bulunan, toplumun her kesiminde üreten, geliştiren ve hizmete sunan işçi, memur tüm çalışanların emeklerinin değerini ifade etmek amacı ile kutladıkları 1 Mayıs’ın insan onuruna yaraşır şekilde dostluk, kardeşlik ve dayanışma içerisinde bir bayram havasında kutlanmalıdır. En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü de bu güzel temayı daha da anlamlandırmaktadır. Bizler, millet olarak, işçinin, memurun hakkını alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültüre sahibiz. Bu kültürün gelecek nesillere taşınması adına, 1 Mayıs çok büyük anlam ifade etmektedir.
Emeğiyle geçimini temin eden ve toplumumuzun kalkınmasına büyük katkılar sağlayan, tüm çalışanlarımızın gururla kutladıkları bu anlamlı günde ; Ülkemizin kalkınması ve gelişmesinde büyük payı olan, alın teri dökerek kazancını temin eden tüm işçi ve çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlar bundan sonraki çalışmalarında başarılar diler, huzurlu, mutlu, barış dolu yarınlar temenni ederim.”
Mehmet TÜRKÖZ
Foça Kaymakamı

Bir yanıt yazın

Top