Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > Foça Cumhuriyet Başsavcısı Uslu Foça’da Göreve başladı

Foça Cumhuriyet Başsavcısı Uslu Foça’da Göreve başladı

Sosyal Medyada Paylaş

1987 tarihinde Ankara Şereflikoçhisar ilçesinde doğan Cumhuriyet Başsavcısı Ümit Uslu ilköğretim ve liseyi Şereflikoçhisar’da tamamladıktan sonra 2005-2009 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenim gördü.
Fakülteden mezun olan Uslu 2011-2013 yılları arasında Hakimlik Savcılık eğitimini tamamladı.2013-2015 yılları arasında Manisa Selendi ilçesinde sonra, 2015 – 2016 Bitlis , 2016-2018 yılları arasında Çorum’da Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptı. HSK 25.7.2018 tarihli yargı tarihli kararnamesi ile Foça Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı. Uslu halen Foça Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevine devam ediyor.
Foça Hakimi olarak görev yapan Sümeyye Tuba Uslu ile evli olan Cumhuriyet Başsavcısı Uslu yaptığı açıklamada ” Bizler için bayrağımızın dalgalandığı ülkemizin her köşesi görev verildiğinde memnuniyetle üzerimize düşen sorumluluğu ifa edeceğimiz yerlerdir. Foça’da bulunduğumuz süre zarfında , Devletin hazinesi ADALETTİR düsturu ile ,vatandaşlarımıza adalet ve kanunlar ölçüsünde yardımcı olmaya ve görevimizi en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz .Sahil ve kentin iç içe sokulduğu sakin ve huzurlu , tarihi ve antik bir kenn olarak bilinen Foça’ya hizmet vermekten büyük onur ve guru duyuyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

Top