16 Okunma

EY SİYASET SEN NELERE KADİRSİN ÜNAL TÜMİN

Sosyal Medyada Paylaş


Ha şöyle!Geçen hafta tam bugün, 25 Ocak Cuma… Yani yerel seçimlere 66 gün kala Batıya açılan ilk şehrimiz İzmir’de İktidara karşı CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı henüz belli değildi…Evet, yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin AK.P’li Reisi, yandaşı partiyi de stepnesine alarak Denizlili bir adayla“Erken kalkan yol alır!” mantığı ile tozu dumana katma gayretindeydi…Bugün 1 Şubat 2019 Cuma. Yani 31 Mart’ta yapılacak Yerel Seçimlere tam 59 gün var…Ve Muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de birincilik ipini göğüsleyeceğine inandığı jokeyini buldu: Tunç Soyer… İzmir derin bir “oh” çekti. Öyle ya, adeta Çiğli’de ki Doğal Yaşam Parkı’nda kanadı kırık kartal gibi dolaşan15 yıllık Belediyeciliğin yüzakı olarak önemli projelere imza atan Aziz Kocaoğlu‘da “İstifa jestinden” sonra derin bir nefes aldı. Dolayısı ile önümüzdeki 59 günde “Gün ayrışma günü değil, birleşme günüdür” diyerek şehrin“altın anahtarını” selefine verme hazırlığında…Kavga yok, laf gönderme yok… Sakin, sakin kahveli- çaylı bir devir-teslim havası esiyor. Umarım, Seferihisar’ın adını“Sakin şehire” çıkaran Tunç Soyer, İzmir’i de AK.P’nin siyasi “hakaret dilinden” arındıra arındıra “sükunet limanına” demir atar…Üstelik, sınırımızın ötesinden yükselen “Arap yalellisine” de pek kulak tıkanacak gibi görülmüyor. Reis “Bir gece ansızın gelebiliriz!” diyor. Bakalım, kime niyet, kime kısmet!…* * *İzmir, demokrasi dilini çok iyi bilen bir şehrimiz. Amma ve de lakin, Ankara’dan esen siyasi rüzgarlar maallesef ülkemizi “genel seçim” havasına soktu! Dikkat edin! Bugünlerde en çok işittiğimiz konu başlıkları şöyle:İstifa…Gerilim… Deprem…İzmir’ de Koca Çınar Aziz Kocaoğlu, önce istifa etti, sonra dönüp uzlaştı.CHP İstanbul İl başkanı Kaftancıoğlu istifa etti, sonra vazgeçti.
Maltepe, şişli adayları CHP Parti Meclisi’ne takıldı…AKP’de Ankara adayı Mehmet Haseki “Fetö düşmanı kesilenler bir zamanlar kuacak kuacağa idi” dedi. Mansur yavaş hemen cevap verdi. Ankara’da Özhaseki -Yavaş tartışması hızlanıyor!
Eee! Gökçek boş durur mu? Aralarında bir “Kölelik”Tartışması sürüyor. Mansur Yavaş, gereken cevabını verdi: “Gökçek, artık oturup torun sevsin!”…Ve bu arada İstanbul’ dan gelen ses çok önemliydi. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP’den istifa eden Mustafa Sarıgül’ün partilerinin Şişli Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.Buyurun cenaze namazına!* * *İsterseniz “Hortum” lafına hiç deyinmeyeyim. Antalya’daki hortum, Meclis Çatısı altında “hortum, yalan, soygun”gibi göndermeleri bıçak gibi kesti. Peki onun yerine tedavüle sürülen yeni değerler var mı?Olmaz olur mu, var tabii…Siyasette önemli yerlere gelen Sivas Milletvekili Bakan İsmet Yılmaz “Hilmi Bilgin’e vereceğiniz destek Mahşerde berat belgelerinizden biri olacak!” diyor! Sahi, bir de TBMM Başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için makamından istifa edecek mi?Ey siyaset! Sen nelere kadirsin; 31 Mart’ a kadar bekleyip daha neler neler göreceğiz!************

Bir cevap yazın