Eski AKÜ Hastanesi başhekimine FETÖ’den 12 yıl hapis cezası

Sosyal Medyada Paylaş

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklu olarak yargılanan eski Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hastanesi Başhekimi Mehmet Ünlü 12 yıl hapis cezası alırken, tutuksuz yargılanan eşi Arzu Ünlü’ye ise 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi.
Eski AKÜ Hastanesi Başhekimi Mehmet Ünlü ve eşi Arzu Ünlü, “silahlı terör örgütü üyeliği” suçlaması ile 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Mehmet Ünlü, yaptığı savunmasında hakkındaki suçlamaların asılsız olduğunu, tanık ifadelerinin gerçek dışı ve çelişkili olduğunu belirtti. Kendisinin örgütün sohbetlerine katıldığı veya personel alımlarına müdahale ettiği yönündeki suçlamaların kesinlikle doğru olmadığını söyleyen Ünlü, yurt dışı ziyaretlerine de üniversitenin bilgisi dahilinde gittiğini savundu. 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece saat 02.00’de darbeye karşı olduğunu gösteren çeşitli paylaşımları sosyal medya hesabından yaptığını anlatan Ünlü, 14 aydır tutuklu olduğunu belirterek tahliyesini istedi. Ünlü, ayrıca AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak’ın tanık olarak dinlenmesini talep etti. Mahkeme başkanı, Ünlü’nün bu talebini reddetti.
Aynı davada tutuksuz yargılanan Ünlü’nün eşi Arzu Ünlü de suçlamaları kabul etmedi. Yapılan sanık savunmalarının ardından mahkeme heyeti Mehmet Ünlü’ye 12 yıl, tutuksuz yargılanan eşi Arzu Ünlü’ye ise 4 yıl 2 ay hapis cezası vererek, Mehmet Ünlü’nün tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bir cevap yazın