Buradasınız
Anasayfa > Genel > EŞİTLİK MAHALLEDE BAŞLAR / BUKET IŞIKDOĞAN KÖSE

EŞİTLİK MAHALLEDE BAŞLAR / BUKET IŞIKDOĞAN KÖSE

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir’in Kadın Muhtar Adayları,

Harmandalı İnönü Mahallesi Muhtar Adayı Pınar Yiğitoğlu.,
1986 İzmir/ Karşıyaka doğumluyum. 37 yıldır Harmandalı mahallesinde ikamet ediyorum. Lise mezunuyum. Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu Yardımcı Eğitmen Antrenörüyüm. Vakıf Pazarlama personeli olarak, Vakıflar Bankası Karşıyaka Şubesinde çalışmaktayım. Üniversite eğitimime dışarıdan devam etmekteyim. İki çocuk annesiyim.

37 senedir içinde büyümüş olduğum İnönü mahallesinin yollardır bitmeyen, değişmeyen ve çözülemeyen sorunlarının sesi olup, ‘’Kadın muhtarlar hem değişimin hem gelişimin müjdecisidir’’ diyerek bu yola çıktım.

Yenilikçi ve girişimcilik ruhunun bende kazandırmış olduğu deneyimleri, tecrübeleri; tüm özverim, doğruluğum ve cesaretimle mahallemize ve mahalle halkımıza hak etmiş olduğu hizmeti getirmek için ‘’ben de varım’’ diyorum.

Projelerimin başında; mahallemizde yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızı tespit edip sorunlarını çözmek, ücretsiz kreş imkânı, ücretsiz kurslar, kültürel ve sanatsal etkinlikler, ailelerin çocuklarıyla eğlenceli vakit geçirebileceği sosyal faaliyetler, sokaklarımızın yeşillendirilmesi ve yollarımızın daha düzgün olması için mahalle halkımızın desteğiyle tertemiz, ferah ve huzur dolu bir İnönü Mahallesi yaratacağımıza gönülden inanıyorum.

Muhtarlık benim için bir görev değil, mahallemiz için çalışıp en iyi, en doğru, en üretken hizmet anlayışı olacaktır.
Pınar Yiğitoğlu

***

Harmandalı muhtarımızı tanıtırken bu bölgenin ‘’afete maruz bölge’’ ilan edilmesi konusu aklıma geldi.
Bölgede meydana gelen toprak kaymaları, Harmandalı Katı Atık Depolama alanını da risk altında bırakıyor. Taşınması gerekliliği konusunun da yer konusunda anlaşılamamasından dolayı bir sonuca varılamamaktadır.
Burada yaşamını sürdüren Vatandaşlarımızın Harmandalı’ya çöp dökülmesini istemedikleri ve çöp kokusunun bölgede yarattığı rahatsızlık, afet yaratabilecek toprak kayma riski de göz önüne alındığında yetkililerin bu konuyu acilen ele almaları gerekmektedir.

One thought on “EŞİTLİK MAHALLEDE BAŞLAR / BUKET IŞIKDOĞAN KÖSE

Bir yanıt yazın

Top