Ege’yi fırtına vurdu YENİASIR

Sosyal Medyada Paylaş

EGE Bölgesi’nde önceki akşam etkili olan fırtına zarar verdi. Manisa’da çok sayıda ağaç devrilirken İzmir’in Seferihisar ilçesinde su alan balıkçı tekneleri battı. DİKİ ilçesinde sağanak yağmur sürücü ve vatandaşlara zor anlar yaşattı. Aydın’da ise Yalkı Deresi taştı, yol trafiğe kapandı. Marmaris’te bir tekne ile yelkenli karaya oturdu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Ege Bölgesi için yaptığı uyarıların ardından sağanak yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Manisa’da önceki akşam saatlerinde etkili olan fırtınada çok sayıda ağaç devrilirken Yunusemre ve Şehzadeler Belediyesi ekipleri gece boyunca mağduriyet yaşanmaması için çalıştı. Devrilen ağaçlar ekipler tarafından kaldırılırken Şehzadeler ilçesinde devrilen ağaçlardan biri park halindeki otomobilde maddi hasara neden oldu.

BALIKÇI TEKNELERİ BATTI
İzmir’in Seferihisar, Dikili ve Bergama ilçelerinde de sağanak yağış ve fırtına etkili oldu. Seferihisar’da balıkçı tekneleri battı. Batan ve hasar alan balıkçı tekneleri, uzun uğraşlar sonucunda sahipleri tarafından karaya çıkarıldı. Tekne sahipleri, “Burası SİT alanı olduğu için bize iskele yaptırmıyorlar. Her yıl teknelerimiz batıyor” dedi.

DERELER TAŞTI, TRAFİK KİTLENDİ
DİKİLİ’DE sağanak yağmur ve fırtına, sürücü ve vatandaşlara zor anlar yaşatırken yağış nedeniyle caddeler göle döndü. Meydana gelen su baskınları nedeniyle bazı ev ve işyerlerini su basarken vatandaşlar su basan yerleri kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı. Aydın’da etkili olan şiddetli yağış nedeniyle İncirliova ilçesindeki Yalkı Deresi taştı, yolda trafik kitlendi. Sürücüler uzun süre araçlarının içinde bekledi.

 

Yağış nedeniyle Germencik’e bağlı Turanlar Mahallesi’nde de dere taştı. Koçarlı ilçesinin Boydere Mahallesi’nde ise yollar yağmur suyuyla doldu. Muğla’nın Marmaris ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle bir tur teknesiyle bir yelkenli karaya oturdu, bazı işletmelerin tenteleri zarar gördü.

ADEM ÜLKER/ CÜNEYT HASÇELİK/ KAZIM YÖRÜKÇE

Bir cevap yazın