DÜNYA SANAT GÜNÜNE SERGİYLE KUTLAMA / Seyfi GÜL 

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir’in turistik İlçesi Foça’da, bir grup sanatçı 15 Nisan Dünya Sanat Günü dolayısıyla sergi açtı. Resim, cam ve seramik eserlerin yer aldığı sergi büyük ilgi görüyor.

Foça Reha Midilli Kültür Merkezi Sergi Holü’nde ki etkinlik Phokaia Rotary Kulübü ve Foça Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirildi. Sergide Aslı Gördes, Barış Sarıbaş, Cemile Bulut, Deborah Semel Demirtaş, Fevzi Yavuz, Gül Aktaş, İonna Sultan Jo, Levent Onan, Mehmet Boztaş, Safiye Mine Erdurak ve Saim Onan 16 eserle yer aldı. 22 Nisan 2022 tarihine kadar açık kalacak sergide değişik tekniklerde yapılmış resimler, vitray ve seramikler, temalarıyla da sanatseverlerin ilgisini çekiyor.

DA VİNCİNİN DOĞUM GÜNÜ DÜNYA SANAT GÜNÜ

Serginin küratörlüğünü de üstlenen sanatçı Cemile Bulut 15 Nisan’ın Leonardo Da Vinci’nin doğum günü olduğunu ve Dünya Sanat Günü olarak kabul edildiğini, sergilerinin açılışını özellikle bu güne denk getirmek istediklerini söyledi. Cemile Bulut; “ 15 Nisan, Da Vinci’nin doğduğu gün.  Dünya Sanat Günü olarak kabul edilen günde sergimizin açılışı gerçekleşti.  11 sanatçı bir araya geldik. Farklı disiplinlerden sanatçılar var burada. Soyut resimden tutun figüratif resime, sürrealist işlere kadar. Ayrıca cam altı resim, vitray çalışmalarda söz konusu.  Toplamda 16 eser var.  Sergimiz 22 Nisan’a kadar açık kalacak. Sabah 11.00’den saat 17.00’ye kadar gezilebilir. Tüm sanatseverleri sergimize bekliyoruz.” Dedi.

SANATIN ARKASINDAYIZ

Phokaia Rotary Kulübü Başkanı Emre Ersoy ise ilçedeki sanat etkinliklerine destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi. Emre Ersoy; “ Dünya Sanat Günü kapsamında bir sergi düzenledik. Her zaman sanatın arkasında duracağız.  Böyle bir teklif geldiğinde çok sevindik. Hemen açmaya karar verdik. Dört günde açıldı bu sergi.  Gerek görsel sanatlar, gerek işitsel sanatlar, bütün sanat alanlarında Foça’mız da,  belediyemiz ve kaymakamlığımız ile beraber her zaman kol kola, dirsek temasıyla çalışacağız. Kalabalık bir katılım vardı. Bütün sanatseverlere çok teşekkür ediyoruz. Burada eserlerini sergileyemediğimiz sanatçılarımız var. Onlardan özür diliyoruz. Ama her zaman sanatın yanında duracağız. Bu tür organizasyonları her zaman yapacağız” dedi.

22 Nisan 2022 tarihine kadar açık kalacak sergide satışta yapılıyor.

 

Bir cevap yazın