Doğma büyüme Foça’lıyım /Çidem dirim

Sosyal Medyada Paylaş

 

Çidem Dirim

Doğma büyüme Foça’lıyım. Rahmetli Fırıncı Mustafa’nın eșiyim. Dōrt oğlum bir kızım var. En büyük oğlum Erol, ortanca Bayram, üç numara Necati yaz Deli Necati ne durdan anlar ne yapmadan. Sabah evden uğurlarım akșam telefon gelir oğlun tekneyle Yunan’da diye. Kızım Deniz bir de Fransa’da yașayan oğlum Remzi. Toplamda da on torunum var. Allah, iyilik sağlık versin.
Ama dokuz aylıktan beri büyüttüğüm Remzican bambașka. Yazasın oraya O benim emekli bebeğim.Ben ilkokul mezunuyum. Ona Ankara Űniversitesi Kimya Mühendisliğini okuttum. Mezun ettim. Gurur duyarım Onunla.

Sabah karșılaștık ya. Takıldım hemen. Be Nadire Teyze dedim. Gelirim giderim hep oturursun bar da. Yeter bu gece alemi,biterecek Seni. Sus deli kız dedi. Bilmezsin sanki ev yukarda. Sıcaktır havalanırım. Kahveleri sōyledik bașladık gülüșmeye. Çidem dedi. Adam ōldü. Dertler bana kaldı. Sıkamam kendimi. Dinlenmeye ve dinlemeye aldım. Sattın dedi kayığını gidemeyiz gezmeye nergiz toplamaya. Kayık dedim ōnemli değil. Zübeydesiz olur mu hiç keyfi? Susar. Bu nasıl așk bilemedim? Adı geçer gōzleri dolar.Inadından konușmaz. Sankim dedim Sen de Arnavutsun. Bırak bu Arnavut Inadını. Dedi çok severim duyarım hastalığını ōdúm kopar bi șey olacak diye. Dedim bayram geliyor uzatma artık. Bayram da küslük olmaz barıștıracam sizi. Hiç seslenmedi.Dedi küçüklükten sevmem Onu. Hep çimcirirdim,yakardım canını. Bilirsin akrabayız biz. Şimdi de sevmem, kendisini. Amaaaan,!!! dedi yalandan kim ōlmüș? Çok ōzledim Onu. Burnumda tüter. Zor tutarım kendimi basıp gidecem evine. Gōzlerini, akan yașlarını siler. Konu değiștirir. Yaz der bi de Seni çok severim. Unutmayasın yazasın Nadire Teyzesi Çidem’I çok sever diye. Sōz ver.Tamam derim.
Aman der Çidem, bahar gelsin. Çıkayım toplayayım envai çeșit otu, yapayım bōreği de yiyelim. Na kaldı Rahmetlilerden babamdan bu ev, kocamdan emekli maașı geçinip gideriz. Bilirim kefenin cebi yok. Damın, az așın, sağlığında yerindeyse senden zengini yok. Dostlarında yanındaysa değme keyfine.Bir de Foça’da isen ōlmeden Cennettesin. Allah’ tan belanı mı istersin? Bayram da gelir,kutlarım herkesi.

Nice bayramlara sağlıkla der Sevgili Nadire Ergin. #OrginaleFoçalı♥️

Doğma büyüme Foça’lıyım
Doğma büyüme Foça’lıyım
Doğma büyüme Foça’lıyım

Bir cevap yazın