Buradasınız
Anasayfa > Genel > Diker’den Başkan Ata’ya Kutlama Ziyareti!

Diker’den Başkan Ata’ya Kutlama Ziyareti!

Sosyal Medyada Paylaş

Geçen hafta Karşıyaka Belediyesi Başkan yardımcılığı görevinden kendi isteği ile istifa eden Ahmet Diker, bir süre önce göreve gelen İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Yalçın Ata’ya kutlama ziyaretinde bulundu.

İzmir Berberler Odası Başkanı Şükrü Bilgin ve birçok oda başkanının da eşlik ettiği ziyarette Diker, Başkan Ata ile görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Ahmet Diker, yerel seçimin resmi sürecinin başlamadığını belirterek, seçim takvimi belli olduğu an Karşıyaka Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmayı resmen planladığını açıkladı. Karşıyaka’nın Alaybey semtinde doğduğunu kaydeden Yalçın Ata, Diker’in kararına çok sevindiğini belirtti. Gayet samimi bir ortamda geçen görüşmede Diker, Karşıyaka Belediye Meclisi’nde 4 dönem Meclis Üyesi olarak görev yaptığını, belediyeyi, ilçesini ve Karşıyaka Spor Kulübü’nü çok iyi tanıdığını, her şeyin Karşıyaka için olduğunu söyledi. Karşıyakalıların aday olması yönünde teveccühü ve desteği olduğunu ifade eden Diker, yüksek bir heyecan ve inanç içinde olduğunu kaydetti.

Berberler Odası Başkanı Şükrü Bilgin ise Karşıyaka’daki enerjinin hiçbir ilçede olmadığını ifade etti. Öte yandan Diker’e ziyaretinde Karşıyakalı kadınlar ve dostları da eşlik etti. Karşıyaka’nın toplumsal cinsiyet eşitliğinde Türkiye birincisi olduğunu belirten Diker, bu birinciliği kaptırmayacaklarını söyledi.

Esnafın ekonomik sıkıntılarının da konuşulduğu ziyarette Ahmet Diker, kaleme aldığı “Atatürk Karşıyaka’da” adlı kitabını Başkan Yalçın Ata’ya armağan ederken Karşıyaka Spor Kulübü’nün atkısını taktı. Ziyaret iyi niyet temennileri ile sona erdi.

 

 

 

Bir yanıt yazın

Top