Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > Denizli’de FETÖ’nün sağlık ayağı hakim karşısında

Denizli’de FETÖ’nün sağlık ayağı hakim karşısında

Sosyal Medyada Paylaş

Denizli’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, 11’i tutuklu 1’i firar, 29 sanığın yargılandığı davanın birinci duruşması başladı.
FET/PDY’nin Denizli’deki sağlık yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında açılan davanın ilk duruşması başladı. EGS Kültür ve Kongre Merkezindeki 2. Ağır Ceza Mahkemesinde başlayan ilk duruşmada, 11’i tutuklu, 1’firar, toplam 29 sanık hakim karışsına çıkıyor. Duruşma salonuna tutuklu ile tutuksuz sanıklar ve avukatları ile sanık yakınları alındı.
Dava, sanıkların kimlik tespiti ile iddianamenin okunmasıyla başladı. Sanıklar, örgütün şifreli haberleşme programı ’Bylock’ kullandıkları ve örgüte yönelik yürütülen soruşturma kapsamında kapatılan derneklere üye oldukları ve örgüte finansal destek sağlayan Bank Asya’ya örgütün talimatı ile para aktarıldıkları gerekçesiyle, örgüt üyeliğinden yargılanıyor.
Öte yandan, savunması alınan ve etkinlik pişmanlıktan faydalanan tutuklu sanık C.S.A., örgüte üye olma sürecini anlattı. Örgüte çocuğunun Servergazi Ortaokulunda okuduğun bu sayede örgütle tanıştığını belirten doktor C.S.A., örgüt adına faaliyet gösteren DESADER’in talimatıyla Somali ve Cibuti’ye gittiğini itiraf etti.
Örgütün sohbetlerine katıldığını itiraf eden C.S.A., sohbetlere aile hekimlerini yanı sıra uzman doktorların da katıldığını söyledi. Toplantılarda sohbeti havaalanında görevli bir güvenlik görevlisinin yaptığını belirten C.S.A., 17-25 Aralık sürecinin ardından Murat Hoca adında bir kişinin durum değerlendirmesi için derneğin alt katında bir toplantı düzenlediğini söyledi.

Bir cevap yazın

Top