Buradasınız
Anasayfa > DÜNYA > ÇİN MEDYA AJANSI FOÇA’YI TANIDI

ÇİN MEDYA AJANSI FOÇA’YI TANIDI

Sosyal Medyada Paylaş

ÇİN MEDYA AJANSI FOÇA’YI TANIDI

2018 Yılı Çin’de “Türkiye Turizm Yılı” ilan edildi. Bu gelişme ardından yapılan çalışmalar kapsamında; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Pekin Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve İzmir Ticaret Odası organizasyonuyla, Türkiye tanıtımına katılacak olan 5 Sinomedia temsilcisi, 3 günlük İzmir programı dâhilinde Foça’yı ziyaret etti.

Misafir heyet, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ tarafından karşılandı. Hu Difei, Duan Huijuan, Chen Huaiins, Zhang Na ve Pan Xiaoye’den oluşan Sinomedia heyetine bir rehber ve bir de İzmir Ticaret Odası görevlisi eşlik etti.

Başkan Gökhan Demirağ, misafir heyete, Foça’yla ilgili ticaret ve turizm görüşlerini belirterek, Slow Food Foça Yeryüzü Pazarı ve gelecek turizmde projesinde bahsetti.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, İzmir Ticaret Odası’nın eşliğinde ilçelerine gelen Çinli medya temsilcilerine Foça’mızı tanıtmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Başkan Demirağ; ‘‘Bu ziyaret, ülkemize, İzmir’e ve Foça’ya olan talebin canlandırılmasına katkıda bulunmak ve ülkemiz hakkında doğru ve olumlu yayınların çıkmasına imkân sağlamak için çok önemli bir fırsat yarattı. İzmir’in tanıtımı ve turizmin canlanması konusunda yapılan tüm çalışmalara destek vereceğiz’’ dedi.

Foça Belediyesi’nden Arkeolog Ertan Aksoy, tarafından ilçenin tarihi zenginlikleri hakkında detaylı olarak bilgilendirilen misafirler, ilçeden mutlu ayrıldı.

Bir yanıt yazın

Top