Buradasınız
Anasayfa > Genel > Çiğli’de 92 çocuk erkekliğe adım attı

Çiğli’de 92 çocuk erkekliğe adım attı

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir’in Çiğli ilçesinde düzenlenen sünnet şöleninde 92 minik sünnet olarak erkekliğe ilk adımı attı.
Çiğli ilçesinde, belediye tarafından toplu sünnet şöleni düzenlendi. Bu yıl 92 çocuğun sünnet ettirildiği şölenden önce minikler, belediye konferans salonunda başlayan Hacivat Karagöz ve palyaço gösterileri yapıldı.
Gecede Türk halk müziği ve davul zurna eşliğinde halaylar çekildi, pop müzik eşliğinde ise sünnet çocukları bol bol oynadı. Çocukların ellerine kına yakıldığı gecenin sonunda ise minikler, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ile birlikte pasta kesti. Masaları teker teker dolaşan Başkan Hasan Arslan, sünnet çocukları ve aileleriyle de bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Gece boyunca sünnet çocuklarını CHP Çiğli İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu ve ilçe yöneticileri, Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Altıkulaç, meclis üyeleri, muhtarlar, bürokratlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri yalnız bırakmadı.
Başkan Hasan Arlan, Çiğli Belediyesinin sosyal anlamda ürettiği projelerle örnek olduğunu belirterek, “Fiziki yatırımları her zaman yaparız; ancak sosyal etkinler zamanında olmalı. İnsanımıza ulaşmalıyız. Bugün çok mutluyuz. Çocuklarımızı sünnet ettirdik. Sünnet yapamayan ailelerimizin yanında olduk. Çiğlili hemşehrilerimizin çocuklarını belediye olarak sünnet ettirmek istedik. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

Top