175 Okunma

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Sağlık hizmetini büyük ölçüde rahatlattı

Sosyal Medyada Paylaş

Çiğli ve Karşıyaka Bölgesine Digital Hastane olarak hizmet veren “Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi” İzmir’in Kuzey Bölgesi’ndeki sağlık hizmetini büyük ölçüde rahatlatırken teknolojisi, modern görünümü, geniş ve ferah alanları, tek ve çift kişilik özellikli odaları ile sağlık hizmetini oldukça üst seviyelere taşıyor. Kamu hastanelerindeki alışılmış görüntüleri geçmişte bırakacak olan hastane İzmir’in sağlığında yapılmak istenen devrimin ilk ve en büyük adımı olarak nitelendiriyor.

Sadece Karşıyaka ve Çiğli Bölgesi değil Dikili, Bergama, Kınık, Aliağa, Foça, Menemen ve Bayraklı’nın da tercihi olacak olan hastane 112’si yoğun bakım olmak üzere toplam 517 yatak sayısı ile İzmir’in tüm Kuzey bölgesine hitap edeceği düşünülüyor. 21 Mayıs 2016 itibariyle tüm servisleriyle hizmete giren modern görünümlü hastane, özellikli prematüre, yenidoğan, koroner yoğun bakım üniteleri ile bölgedeki diğer hastanelerin de yükünü hafifletti.Hastane, Doğum Kliniği’nde yer alan tek kişilik SDL (sancı, doğum, loğusa) odaları, 3. Seviye Acil Servis Hizmetleri, kendine ait yoğun bakımı ve ameliyathanesi olan Yanık Merkezi, üst düzey görüntüleme ve laboratuvar hizmetleri ile yeni nesil kaliteli sağlık hizmetinin de önünü açıyor.

Tüm kalite standartlarını karşılayan hastanede 17 blok asansör, 6 yürüyen merdiven, merkezi ısıtma ve soğutma sistemleri ve helipet alanı yer alıyor. Ayrıca kağıt kullanımının olmadığı Dijital Hastane olarak hizmet vermesi planlanan “Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi” nin tüm bilgi işlem altyapı ve donanımları da bu hedefe yönelik yapılandırıldı.


Op. Dr. İlker KIZILOĞLU Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Başhekimi

Bir cevap yazın