Buradasınız
Anasayfa > Genel > CHP PM için İzmir’den hangi isimler başvurdu

CHP PM için İzmir’den hangi isimler başvurdu

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir’den Parti Meclisi için çok sayıda başvuru yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 36’ncı Adalet ve Cesaret Kurultayı’nda ilk gün maratonunda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 790 oy ile yeniden başkan seçilmesi ardından gözler bugün yapılacak Parti Meclisi ve YDK seçimlerine çevrildi.

Partinin en yetkili karar organı Parti Meclisi’ne İzmir’den kimlerin  başvurduğu ve hangi sırada yer alacağı günün merakla beklenen konusu oldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile İl Başkanı Deniz Yücel’in İzmir’den bazı partilileri Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na önerdiği iddia edildi.

İl eski Başkanları Asuman Ali Güven ve Ali Engin, İl eski Başkan Yardımcısı Altan İnanç, Genel Başkan eski Yardımcısı Erdal Aksünger, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay yola çıktığını salona astığı afişlerle ilan etti.  İnanç ve Güven’in yanı sıra Sevda Erdan Kılıç, Umut Tekin, Ali Engin, Salih Özçiftçi’nin anahtar listede yer alması muhtemel isimler olarak gösteriliyor.

PM adaylığını ilan eden Milletvekilleri Tacettin Bayır, Ali Yiğit, Mustafa Balbay, Atila Sertel’in de genel başkan anahtarında yer bulamadıkları takdirde yarıştan çekilebilecekleri öne sürüldü.

İl eski Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’nun da İnce’nin listesinde yer alabileceği ve liste delmek için yarışacağı belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na önerdiği iddia edilen isimler ise şöyle; Umut Tekin, Sevda Erdan Kılıç, Salih Özçiftçi, Asuman Ali Güven, Ali Engin, Ali Yiğit, Altan İnanç.

PM’YE İZMİR’DEN BAŞVURU YAPAN İSİMLER;

Hakkı Akalın,

Erdal Aksünger,

Zeynep Altıok,

Mustafa  Balbay,

Mehmet Şakir Başak,

Tacettin Bayır,

Ester Bulut,

Filiz Ceritoğlu Sengel,

Emre Çam,

Ali Engin,

Sevda Erdan Kılıç,

Esin Doğan Metin,

Asuman Ali Güven,

Bahar Gürsul,

Seniye Nazik Işık,

Sıla İlgi Akkaş,

Altan İnanç

Nilay Kökkılıç,

Hasan Nebi,

Rıfat Nalbantoğlu,

Salih Özçiftçi,

Banu Özdemir,

Tuncay Özkan,

Selin Sayek Böke,

Atila Sertel,

Kamil Okyay Sındır,

Nurgül Uçar,

Ali Yiğit,

Umut Tekin,

Özkan Yıldız,

Ersu Hızır

Kaynak: CHP PM için İzmir’den hangi isimler başvurdu

Bir yanıt yazın

Top