Buradasınız
Anasayfa > FOÇA HABERLERİ > CHP’NİN GÜLEN YÜZÜ BÖKE FOÇA’DA HAYIR’I ANLATTI

CHP’NİN GÜLEN YÜZÜ BÖKE FOÇA’DA HAYIR’I ANLATTI

Sosyal Medyada Paylaş

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke referandum çalışmaları kapsamında geldiği İzmir’in turistik ilçesi Foça’da esnaf ve vatandaşlarla görüşerek Hayır demelerinin gerekçelerini anlattı. Vatandaşların siyasetin ve CHP’nin Gülen Yüzü olarak tanımladıkları Böke zaman zaman şiddetlenen yağmur altında dolaştığı İlçeye bağlı Yenifoça Mahallesi’nde de samimi davranışları ve güler yüzüyle gönülleri fethetti.

Aliağa’daki programının ardından yarım saat gecikmeli olarak geldiği Foça’ya bağlı Yenifoça mahallesi girişinde aralarında CHP’li Foça Belediye başkanı Gökhan Demirağ, İlçe Başkanı Günal Biçer’inde bulunduğu partililer tarafından karşılanan Böke önce Balıkhane’ye uğradı. Burada kadın balıkçılardan Yıldız Tut ve diğer balıkçılarla sohbet eden Böke; Hayır’lı İşler, Hayır’lı günler dileklerini vurgulayarak esnaf gezisine devam etti. Sahil de bulunan balık restoranları ve tarihi çarşı içindeki dükkanlara uğrayan Böke ve beraberindekiler yoğun ilgi ile karşılandılar.

Ziyaretini çarşıdaki taşyapı bir kahvehanede sürdüren Böke burada yaptığı konuşmada 16 Nisan’dan sonra da kimsenin oyununa, keyfine, özeline karışılmayan, işlevini yitirmemiş bir meclis ve halkın seçtikleriyle yönetilmeye devam eden bir Türkiye için tercih yapılmasını istediklerini söyledi. Selin Sayek Böke; “ Bu Anayasa değişikliği teklifini Türkiye’nin gündeminde hiç olmayan bir meseleyken, birden karşımıza çıkardı. 16 Nisan’da hepimizin, böyle sofralar altında buluşabileceği, oyun oynayabileceği, birlikte farklı siyasi görüşleriyle kağıt oyunlarına dahil olup olmayacağı, okey oynayıp oynamayacağı, o siyaseti konuşup konuşamayacağına dair bir oylama yapıyoruz. Böyle güzel masalar etrafında biz hep farklı fikirlerle bir araya gelmeye alışmışız. Anadolu külütürünün en güzel yanı bu masa etrafında bütün farklılıkları toplayabilmesi. Böyle kahvehane çatılarıda bu fikirlerin konuşulduğu mekanlar olmuş hep. Maalesef artık bu mekanlar da, farklı fikirlerin konuşulamadığı, birbirimizden çok ayrıştırıldığımız yerlere dönüştürülmeye çalışılıyor. 16 Nisan’da biz yine kahvelerinde farklı siyasetlerin konuşulabildiği, sofralar etrafında keyifle buluşulan, birlikte yaşayan, ayrışmayan bir Türkiye için Hayır demek zorundayız. Foça’da bunun için buluştuk Umarım Foça’dan bu rüzgarı kaldırıp 16 Nisan’da, tüm Türkiye’de aydınlık günler için bir başlangıç yapacağız. Hayır’lı günler diliyorum” dedi.

Soru sormak isteyenlerin sorularına olduğu kadar, oyun oynamak isteyenlerin teklifinede açığım” diyerek sözlerini tamamlayan. Selin Sayek Böke alkışlarla biten konuşmasının ardından Buca’daki açılışa katılmak üzere ilçeden ayrıldı.

Seyfi GÜL

 

 

 

 

Bir cevap yazın

Top