Buradasınız
Anasayfa > Genel > Birlik Sağlık Sen hak peşinde, malum sendika alkış peşinde..

Birlik Sağlık Sen hak peşinde, malum sendika alkış peşinde..

Sosyal Medyada Paylaş

6 Şubat gecesi 11 ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem 10 binlerce vatandaşımızın canına mal olmuş, ciğerimiz yanmış, tüm ülkemizde kapanmaz yaralar açmıştır.

Depreme bağlı olarak Hatay ilimizde Hatay eğitim ve araştırma hastanesi ek hizmet binası ve İskenderun Devlet hastanesi ek hizmet binası yıkılmış, Hatay eğitim ve araştırma hastanesi ana binası ağır hasar görmüştür.

Sendikamız Birlik Sağlık Sen Hatay Temsilcimiz Abdullah GÜL’ÜN nöbetteki hemşire eşinin de içinde olduğu yüzlerce vatandaşımız yıkılan hastanelerde hayatını kaybetmişlerdir.

Hatay İl Temsilcimiz Metin YILMAZ ve Hatay Hastane Temsilcimiz Abdullah GÜL’ün Yıkılan hastanelerin depreme dayanıksız raporları olması ve yeni yapılan Hatay eğitim ve araştırma hastanesinin daha yapım aşamasındayken hastanenin yerinin fay hattının inşa edilmemesi gerekliliğiyle ilgili, yıllarca mücadele etmişlerdir. İlgili hastaneler depremde yıkılmış, depremden sonra da, ihmali olan sorumluların cezalandırılmaları için, kamuoyunda yakından takip ettiği üzere Temsilcimiz Abdullah GÜL sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, mücadelesini her platformda vermiş ve vermeye devam etmektedir.

Birlik sağlık sen olarak geçmiş depremlerde yaşadığımız gibi bu depremde de sorumlular elini kolunu sallayarak ortada dolaşsın istemiyoruz. Bir vatandaşımız bile hayatını kaybetmiş olsa varsa ihmal, kasıt sorumlu olan cezasını çeksin. Çeksin ki bir daha canlarımız gitmesin.
Bizler sadece sağlık personeli meslektaşlarımızın değil, tüm vatandaşlarımızın sorumluluğunu hissederek mücadele ederken, kuruluş ve varoluş amaçları çalışanın yanında olması gereken bazı sendikaların yine günlük çıkar ve menfaatleri için yıkım kararı olmasına rağmen hastaneleri faaliyette tutan insanlara destek açıklamaları yapmaları bazı sendikaların sendikacılıktan ne kadar uzaklaştıklarının sendikal anlayışlarının ne kadar yozlaştığının da bir göstergesidir.

Daha enkaz altında insanlarımız varken, kentte hiçbir hastane faaliyet göstermez iken, üstelik çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın hayatını kaybettiği hastanelerin yıkım kararı varken faaliyette tutulmasına vesile olan İl Sağlık müdürünün, Hataylıların İl Sağlık Müdürüne en çok ihtiyaçlarının olduğu dönemde, Milletvekilliği adaylığı için İl Sağlık Müdürlüğünden istifa etmesine kim nasıl izah edebilir ki?
Birlik Sağlık Sen olarak Hatay İl Temsilcimiz Metin YILMAZ ve Hastane Temsilcimiz Abdullah GÜL başta olmak üzere, bir daha böyle acılar yaşanmasın diye bizler mücadele ederken, Hatay sağlık sen başkanı Mustafa Tekgüzel’in yaptığımız mücadeleye karşı “acıyı siyasete karıştırmayın. Çamur at izi kalsın” gibi cümleler kurması asla ve asla kabul edilemez.

Nitekim Eski başhekim Yunus DOĞRAMACI’NIN yapmış olduğu açıklama mücadelemizin haklılığını da bir kez daha ortaya koymuştur. Yıllardır siyaset esnaf bürokrat ilişkisi içinde yapılan ihmal, insanlarımızın hayatına mal olmuştur.
Şimdi eski başhekimin açıklamasının üzerine Hatay Sağlık sen başkanının ne diyeceğini biz olduğu kadar sağlık çalışanı arkadaşlarımız ve halkımızda merakla beklemektedir.

Birlik Sağlık Sen olarak her zaman olduğu gibi bu mücadelede de doğrunun, hakkın emeğin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.
Kamu oyuna saygılarımla.

Ahmet DOĞRUYOL
Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

Top