Buradasınız
Anasayfa > YEREL > Bergama’da kamu kurumları hükümlüler tarafından boyanıyor

Bergama’da kamu kurumları hükümlüler tarafından boyanıyor

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir’in Bergama ilçesinde “Mesleğim, Geleceğim Benim” sloganıyla Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği protokolü ile başlatılan “Yeni Fırsatlar” projesi kapsamında açılan “İnşaat Boyacısı” kurs programı tamamlandı.
Kurs programına Denetimli Serbestlik Tedbiri kapsamında kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalıştırma cezası alan 12 hükümlü katılarak kursu başarı ile tamamladılar. Kursiyerlere kurs bitirme belgeleri, koruma kurulu toplantısında kurul üyeleri tarafından verildi. Belgelerini alan hükümlüler meslek sahibi olmanın ve bir işte çalışmanın önemine dikkat çekerek, desteklerini gösteren koruma kurulu başkanlığına teşekkür etti.
Proje kapsamında uygulama alanı olarak belirlenen Bergama Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İlçe Seçim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Şehit Üsteğmen Cemil Canan Çiçek İmam Hatip Ortaokulu’nun boya-badana işlemleri yapıldı.
Törende konuşan Denetimli Serbestlik Müdürü Veysi Gök, şunları söyledi:
“Denetimli Serbestlik Sistemi ile iyi halli görülen yükümlüler cezasının belli bir kısmını ceza infaz kurumunda geçirdikten sonra kalan cezalarını Müdürlüğümüz denetimi altında kamuya yararlı işlerde ücretsiz çalışarak tamamlamaktadırlar. Bu sayede hem toplum ile uyum süreçleri hızlanımakta hemde sorumluluk bilinçleri artmaktadır. Proje ile dezavantajlı grupların istihdam olanak ve şanslarını arttırmanın yanı sıra, hükümlülere mesleki beceri kazandırılarak kamu kurumlarının ihtiyaçlarını karşılanmaktadır. Bu proje ile kamu adına yaklaşık 6 bin TL tasarrufa katkıda bulunulmuştur. Kamu cezasını infaz eden hükümlülerin cezalarının infazı sırasında mesleki bilgi ve beceri kazanmalarının suçtan uzak bir yaşam sürmelerine yardım ettiği gibi, çalışarak toplumsal bütünleşmelerine de katkı sağlamaktadır.”

Bir yanıt yazın

Top