Buradasınız
Anasayfa > ÇEVRE > Başkan Sürekli: “En çok depremzede ağırlayan illerden biriyiz”

Başkan Sürekli: “En çok depremzede ağırlayan illerden biriyiz”

Sosyal Medyada Paylaş

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli Çeşme, Urla ve Seferihisar’a gelen depremzedeler ile Dokuz Eylül Üniversitesi tesislerinde ağırlanan aileleri ziyaret edip, Urla ilçe teşkilatıyla yaptığı toplantıda çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Başkan Sürekli, İzmir’in şu anda en çok depremzede göçü alan illerden biri olduğunu belirterek; “Bunu öngörmüştük. Tahliye edilerek, yakınlarının yanına sığınmak ya da kalıcı olarak İzmir’e gelen 30 bin civarında depremzedemiz var. Valiliğimiz bu noktada ön koordinasyonunu tamamlamıştı. Şimdi bin kişilik ilave barınma koşulu da yaratıldı, hazırlıklar tamamlandı. En başta depremzedelerimiz için zor bir süreç. Evlerinden yurtlarından ayrılmak zorunda kaldılar. Her gün ziyaretlerindeyiz. Taleplerini alıyoruz. Tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

unnamed-2.jpg

HAYATA TUTUNMALARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ…

Başkan Sürekli, Çeşme ve Seferihisar’daki Polis Moral Eğitim Merkezi tesisleri ve Çeşme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde; TCDD Urla Eğitim ve Dinlenme ve Acil Afet Eğitim ve Simülasyon Merkezi’nde ağırlanan depremzede ailelerle bir araya geldi. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde ağırlanan depremzedeleri de ziyaret eden Sürekli, Urla İlçe Başkanlığı’nda, bölgeye yapılan çalışmalarla ilgili bir toplantı yaptı. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, şunları söyledi; “Her gün, depremzede ailelerimizle birlikte oluyoruz. Tüm teşkilatımız da kendi alanlarında ve ilçelerinde afetzedelerimizin ihtiyaçlarını takip ediyor. Şu ana kadar İzmir’e gelen 30 bin civarında depremzedemiz var, 5 bine yakını kamusal alanlarda ağırlanıyor. Onları dinlerken, çocuklara dokunurken yaşadıkları acıyı fazlasıyla hissediyorsunuz. Çok zor bir durum. Hayata tutunmaları için elimizden gayreti gösteriyoruz.”

unnamed-1.jpg

İZMİRLİLER’İN HASSASİYETİ ÖRNEK OLUYOR…

İzmir halkının böyle dönemlerdeki hassasiyetinin örnek teşkil ettiğini söyleyen İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “İzmirli hemşerilerimiz; ülkemizin en zorlu zamanlarında vatanseverliğini, yardımseverliğini örnek düzeyde ortaya koyuyor. Malum; Devletimizin aracılığı ile hayırseverlerin evlerini bedelsiz ve düşük kiralarla depremzedelerimize açtığı bir sistem devreye alındı. ‘Evim yuvan olsun” diyen çok sayıda İzmirli hemşerimiz oldu. Birçok ilde fahiş kira artışları tartışılırken, İzmirli evini açıyor. Bu çok özel bir durum. Ayrıca; bu sistem kapsamında depremzedelerin yerleştirildiği evlerin elektrik, su, doğal gaz faturaları kaymakamlıklar tarafından ödenecek. Yardımsever ev sahipleri de böylelikle desteklenmiş olacak. Böyle büyük bir felaketi göğüslemenin, ayakta kalabilmenin en önemli yolu da bu. Devletiyle, hükümetiyle, milletiyle tek yürek olabilmek.” diye konuştu. Bölgeye yapılan yardımlarla ilgili son güncel bilgileri de paylaşan Başkan Sürekli, ‘’Depremin ilk gününden itibaren AK Parti teşkilatları ve belediyelerimiz, İzmir’den seferber oldu. Depremzedelerimin ihtiyaçları doğrultusunda bugüne kadar İl ve İlçe teşkilatları olarak 36 TIR, Belediyelerimiz ise 141 TIR olmak üzere toplamda 177 TIR yardım malzemesini deprem bölgesine gönderdik. Hem buradaki hem de deprem bölgesindeki depremzedelerimin yanında olmaya, ihtiyaçlarını göndermeye devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

unnamed.jpg

unnamed-4.jpg

Kaynak https://www.medyaege.com.tr/baskan-surekli-en-cok-depremzede-agirlayan-illerden-biriyiz-214812h.htm

Bir cevap yazın

Top