Başkan Çalkaya, 16 Nisan’ı gençlerle konuşuyor

Sosyal Medyada Paylaş

Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği ile ilgili Referandum öncesi üniversiteli gençlerle bir araya geliyor.
Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya Türkiye’nin kaderini değişecek olan 16 Nisan Referandumu’nda önemli bir etki yapacak olan üniversiteli gençler ile bir araya gelerek referandumda oylanacak maddeleri değerlendiriyor. Bazen bir ev toplantısında, bazen bir kafede gençlerle bir araya gelen Başkan Çalkaya, gençlerin değişecek olan 18 madde ile ilgili fikirlerini dinliyor, kendi fikirlerini de gençlerle paylaşıyor. Ağırlıklı olarak sandığa gidilmesi üzerinde odaklanan toplantılarda gençlerin önemli bir bölümünün ya kendi şehirlerinde ya da Balçova’da oy kullanacağı görülüyor.
Balçova’da yaklaşık 15 bin öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Başkan Çalkaya “Gençlerin ne düşündüğünü anlamaya çalışıyorum. Onlarla birlikte referandumun ülkemize ne getireceğini, ne götüreceğini tartışıyoruz. Ortak akılı bulursak ülkemiz için daha yararlı bir iş yapmış olacağımıza inanıyorum” dedi. Kendisinin referandumda ’Hayır’ oyu vereceğini ifade eden Başkan Çalkaya, “Ancak onlara ’Hayır’ verin diye bir telkinde bulunmuyorum. Çünkü hepsi pırıl pırıl bir zekaya sahip. Onlardan tek isteğim sandığa gidip oy kullanmaları. Ülkenin geleceği için söz sahibi olmalarını istiyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın