Buradasınız
Anasayfa > ÇEVRE > Aliağa Belediyesi’nden Ağapark’a palmiye takviyesi

Aliağa Belediyesi’nden Ağapark’a palmiye takviyesi

Sosyal Medyada Paylaş

Yaz kış demeden yeşillendirme ve ağaçlandırma faaliyetlerine son sürat devam eden Aliağa Belediyesi, yaz aylarında tatilci akınına uğrayan ve on binlerce kişiyi misafir eden Ağapark’a palmiye takviyesi yaptı.
Mavi Bayraklı Plajıyla sadece Aliağa’nın değil Ege Bölgesi’nin sayılı plaj tesisleri arasına adını yazdıran Ağapark’ta yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Aliağa Belediyesi’nin çalışmalarıyla yeşille mavinin buluştuğu bir tesise dönüşen Ağapark’a ağaçlandırma çalışmaları kapsamında boyları 6 metreyi bulan 36 adet palmiye ağacı dikildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerin titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonucunda palmiye ağaçları Ağapark’ta toprakla buluştu.
İlçe genelinde başlatılan yeşil kuşak harekatını aralıksız sürdürdüklerini belirten Aliağa Belediyesi Ziraat Mühendisi Bilal Özdemir, “Bir kentin yeşil alan miktarı o şehrin medeniyet ölçüsünü gösterir. Biz de daha yeşil bir Aliağa hayal ediyor ve bunun için çalışıyoruz. Gelecek kuşaklara daha yeşil bir Aliağa bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmalarımız çerçevesinde Ağapark’a yıl içerisinde bitki ve çalı gruplarından binlerce ağacın dikimini gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra son olarak 36 adet palmiye ağacını daha dikerek Ağapark’a palmiye takviyesi yaptık” dedi.

Bir yanıt yazın

Top