Buradasınız
Anasayfa > SANAT > ALİ RIZA TÜRKER KİTAPLARINI İMZALIYOR…

ALİ RIZA TÜRKER KİTAPLARINI İMZALIYOR…

Sosyal Medyada Paylaş

Müzik dünyamızda uzun yıllardır prodüktör ve organizatör olarak nitelikli projeler üreten, Geleneksel Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın mimarı ve Genel Koordinatörü Ali Rıza TÜRKER ,kitap yazarlığı özelliğiyle hafta sonu İzmir’de kitap severlerle buluşuyor.
15 Nisan 2023 günü , İzmir Alsancak’ ta ki Yakın Kitap evi’nde Saat 16.30 düzenlenen imza günüde son dönemde okurlar tarafından ilgi gören iki kitabını imzalayacak Türker.
Okurların beğenisini kazanan kitaplarından ilki Ferdi Özbeğen’in hayatını içeren ve özellikle müzikteki yükselişini içeren “ŞÖHRET DEDİĞİN” adlı kitabıdır. Kitabın çıkış tarihi 2013. İkinci eseri ise “BİR DAHA YAŞARSAM İKİ OLSUN” adını taşıyor. Yazar bu çalışmasında faal gazeteciliği dönemindeki gözlemleriyle kendi yaşamından duygusal kesitlere yar vermiş.
Dört bölümden oluşan kitapta Altın Güvercin’in doğuş hikayesi ve bugünlere gelişi müzik hayatımızda çok ilginç bir anı dosyasını da ortaya çıkarıyor. Aynı zamanda kaynak değerinde notlar içermekte.
Yazın uğraşını sürdüren Ali Rıza TÜRKER, yeni çalışmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 100.Yılına dair bir araştırma çalışması içindedir.

 

Bir yanıt yazın

Top