Buradasınız
Anasayfa > ÇEVRE > AK Partili Saygılı’dan CHP yönetimindeki Büyükşehir’e yağış tepkisi:

AK Partili Saygılı’dan CHP yönetimindeki Büyükşehir’e yağış tepkisi:

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir’in altyapısı çürümeye terk edildi İki gündür İzmir’de etkili olan yağmur sonrası skandal görüntüler meydana geldi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla şehrin dört bir yanında yaşanan sel, su baskınları ve logar taşmalarına yönelik İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi. Saygılı, taşan logar kapaklarının kentteki altyapı yetersizliğini gözler önüne serdiği videoyla birlikte, ‘’İzmir, yıllardır her yağmurda bu çileyi yaşıyor. İzmir’in çürümeye terk edilmiş alt yapısı yenilenmek zorundadır.

Bu çağda, kanalizasyonu olmayan mahalle ve köylerinizle üçüncü büyük şehir olamazsınız! Türkiye Yüzyılı’nı böyle karşılayamazsınız!” ifadelerini kullandı.

AK Partili Saygılı’dan CHP yönetimindeki Büyükşehir’e yağış tepkisi: İzmir’in altyapısı çürümeye terk edildi

İzmir’de her yağmurda yaşanan manzara yine yaşandı. Kentte iki gün yağmur etkili oldu. Bazı noktalarda rögarlar taştı. Tarihi Kemeraltı Çarşısı her yağmurda olduğu gibi yine sular altında kaldı. Bazı sokak ve caddeler suyla kaplandı, sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekti. Birçok ev ve iş yerini su basarken, çok sayıda araç, caddelerde biriken suya gömüldü. Yağmura hazırlıksız yakalananlar, zor anlar yaşadı. Bölge halkı, su basan ev ve iş yerlerinde, kendi imkanlarıyla suları tahliye etti. Vatandaşlar isyan noktasına geldi, her yağmur sonrası aynı manzarayla karşılaştıklarını belirten şişli escort kişiler, belediye yetkililerinden altyapı sorunlarının çözülmesini istedi.

AK Partili Saygılı şunları söyledi:
“İzmir, yıllardır her yağmurda bu çileyi yaşıyor. Hem de sorun ve çözümü belliyken yaşıyor! Köy görünüyor, yolu yöntemi ortada, kılavuz da var; ama bu görüntüler nakarat gibi hep karşımızda. Oysa; İzmir’in köstebek yuvasına dönmesi, bu sel taşkınlarını yaşaması kader değil! Bıkmadan usanmadan söylemeye devam edeceğiz: Güzelim İzmir; alt yapı, trafik gibi en temel sorunlarını çözemeyen, her defasında bu görüntülere sırtını dönerek bahaneler üreten CHP’li bir Büyükşehir Belediyesine maruzdur. Çaresizlik ve çözümsüzlüğe mahkûm edilmiştir. Bıkmadan usanmadan söylemeye devam edeceğiz; yapılacaklar bellidir. İzmir’in çürümeye terk edilmiş alt yapısı yenilenmek zorundadır. Bu çağda, kanalizasyonu olmayan mahalle ve köylerinizle üçüncü büyük şehir olamazsınız! Türkiye Yüzyılı’nı böyle karşılayamazsınız! Her yağmurda, iş yerinden çıkıp karşıya şişme botla geçen İzmirliler, emin olun ki bunu bir oyun zannetmiyor! Arabalarıyla her yağmurda mahsur kalan, taşan mazgalları aşamayan İzmirliler yaşadıklarını ‘survivor’ zannetmiyor! Bir kenara yazıyor.”

Bir yanıt yazın

Top