36 Okunma

AK PARTİLİ KIRKPINAR’DAN HEMŞEHRİ DERNEKLERİNE ZİYARET

Sosyal Medyada Paylaş

HEMŞERİ DERNEKLERİ VEKİLİNİ BAĞRINA BASTI
AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Yaşar Kırkpınar, Bayraklı Belediye Başkan Adayı Ali Aslan ile birlikte ilçede bulunan hemşehri derneklerini ziyaret etti.
AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, SKM Programları kapsamında Bayraklı ilçesinde Manavkuyu SKM Başkanlığı, Esnaf ve hemşehri derneklerini ziyaret etti.
Sivil toplum kuruluşları ve hemşehri derneklerinin önemine vurgu yapan AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, 24 Haziran seçimlerinde de bu öneme binaen STK’ları ve hemşehri derneklerini ziyaret etmeye özen gösterdiğini vurguladı. Kırkpınar, “Bugün ilçemizde Belediye Başkan adayımız, İlçe Başkan vekilimiz ve teşkilat mensuplarımızla birlikte esnaf ve dernek ziyaretleri gerçekleştirdik. Ben aynı davaya hizmet etmekten büyük onur duyduğum çok kıymetli teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. 24 Haziran seçimlerinde yaptığımız seçim çalışmalarında hemşerilerimize bir söz vermiştik. Hiçbir zaman kapılarımızı ve gönüllerimizi kapatmayacağız diye. Gerek Ankara’da gerekse İzmir’de sürekli hemşerilerimizi misafir ediyor veya misafir oluyoruz. Biz ancak bir ve beraber olursak, başaralı oluruz. İnşallah çıktığımız bu yolda hemşerilerimize karşı mahcup olmayız” dedi.
“Bayraklı’nın kayıp yıllarını telafi etmeye hazırız”
31 Martta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde kendilerinden destek ve dua istediklerini vurgulayan Kırkpınar, “Benim de Erzurumlu olmam hasebiyle bugün bizleri bağrınıza bastınız. Kendimizi evimizde hissettik. Bende, Belediye Başkan adayımız da sizlerin bu samimiyetiniz ve sıcakkanlılığınız karşısında çok mutlu olduk. İzmir hepimizin… Bu kente hepimizin vefa borcu var. Sizler hizmet edenleri destekleyerek bizlerde sizlere hizmetkar olarak inşallah daha iyileri yapıp hep birlikte aydınlık yarınları inşa edeceğiz. Sizlerinde bildiği üzere Bayraklı bizim iktidarımız döneminde ilçe oldu ve 10 yılını kaybetti. Yerelde iktidar olamayınca bazı hizmetleri yapma şansımız olmadı. Gerek imar, gerek alt yapı gibi hizmetlerle ilgili olarak yerel yönetimler tarafından çok büyük engellerle karşılaştık. Ama inşallah sizlerinde desteği ile Ali Aslan kardeşimiz Bayraklı Belediye Başkanı olup, Bayraklı’nın kayıp olan 10 yılını yapacağı hizmetlerle geri getirecek” dedi.
“Sizlere hizmet için destek istiyoruz”
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin İzmirli olması dolayısıyla İzmir’e ayrı bir önem verildiğini kaydeden Kırkpınar, “Biz İzmir tarımını daha ileriye taşımak şehrin gelişmesine katkı sunmak için Tarım İhtisas projesi üzerinde çalışıyoruz. Menderes ilçemizde sera bitkilerinin yetiştirilmesi ve geliştirilmesi noktasında çalışmalarımız olacak. Ne yazık ki projenin uygulanabilirliği noktasında her zaman olduğu gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin izin noktasında engellemesi ile karşı karşıya kaldık. Mesele siyasi iktidar olunca yerel iktidar bütün çalışmalarımızı sekteye uğratıyor. Kendileri yapmadığı gibi bizim hizmet etmemize de izin vermiyorlar. Kıymetli hemşehrilerim İzmir’in bu makus talihini değiştirmek bizim elimizde… Artık Bayraklı’nın layık olduğu hizmetlere kavuşması lazım. Burada şahıslar için oy isteyip siyaset yapmıyoruz. Bugün Bayraklı’nın geleceği noktasında sizlerle istişare ediyoruz. Gönüllere girmek ve girdiğimiz gönüllerle birlikte yeni bir bayraklı inşa etmek için çok geç kalmış sayılmayız. Halka hizmetin Hakka hizmet olduğuna inanıyor ve sizlerden, sizlere hizmet etmek için destek ve dua istiyoruz” ifadelerini kullandı.
“Ülkemizin bekası için…”
AK Parti olarak Cumhur ittifakını çok önemsediklerini dile getiren Kırkpınar, “Bugün MHP’nin Belediye Başkan adaylarını Sayın Cumhurbaşkanımız açıklıyor. AK Parti’nin Belediye Başkan adaylarını da Sayın Devlet Bahçeli açıklıyor. Bakın bu iki tablo ülkemizin bekası ile ilgili bize bir ipucu veriyor. İç ve dış düşmanlarımızın ülkemizi getirmek istediği bazı hazin noktalar var. Ülkemizi bu hazin noktalardan uzak tutabilmek için 31 Martta ülkemizin ve milletimizin bekasını düşünerek oylarımızı bu noktada kullanmamız gerekir. 31 Martta Cumhur ittifakının oy oranının artması gerekiyor ki ülkemizin gücü de artmış olsun. Zillet ittifakını bir araya getiren bir proje var. Kimlerin kimlerle omuz omuza olduğunu görüyoruz. Bizler de millet olarak nasıl ki 17-25 Aralık darbesi ile 15 Temmuz darbesini bertaraf ettiysek 31 Martta da zillet ittifakı tarafından oynanan oyunu bertaraf etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın