Buradasınız
Anasayfa > Genel > AK Partili Kırkpınar’dan faiz açıklaması: Ekonomiyi canlı tuttuk

AK Partili Kırkpınar’dan faiz açıklaması: Ekonomiyi canlı tuttuk

Sosyal Medyada Paylaş
  • AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Kemalpaşa’da esnaf ve vatandaşları ziyaret edip, Ören ve Bağyurdu mahalle teşkilatları ile bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan AK Partili Kırkpınar, “Faizleri düşük tutarak ekonomiyi canlı tutmayı başardık. Büyümek için yatırımı teşvik ettik, buna bağlı olarak istihdamımız ve üretimimiz arttı” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, TBMM’deki yoğun çalışmalarının yanı sıra, ilçe ve mahalle ziyaretlerini sürdürdü. Kemalpaşa’nın Bağyurdu ve Ören mahallelerinde mahalle teşkilatları ile bir araya gelen Kırkpınar, ardından esnaf ve vatandaşları da ziyaret etti.

AK Parti olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayıp, her alanda iyileştirmeler yaptıklarını söyleyen Kırkpınar, “Asgari ücretliden emekliye, sosyal konuttan tarıma, KOBİ’lerden öğrencilerimize ve kadınlarımıza kadar her bir kesimle yakından ilgileniyoruz” dedi.

 

Dünyada pandemiyle birlikte üretim kapasitesinin düştüğünü, arz cephesinde çok büyük sıkıntılar yaşandığını ifade eden Milletvekili Kırkpınar, şunları ifade etti:

“Türkiye bu ifade etmeye çalıştığım olumsuzluklardan etkilenmesine rağmen kendine özgü geliştirmiş olduğu ekonomik modelle pozitif yönde ayrışmayı başarmıştır. Faizleri düşük tutarak ekonomiyi canlı tutmayı başardık. Büyümek için yatırımı teşvik ettik, buna bağlı olarak istihdamımız ve üretimimiz arttı. Bu sayede hedeflediğimiz gibi Türkiye’yi büyütmüş olduk. Demokrasi, hak ve özgürlükler konusunda ülkemizi getirdiğimiz seviyeyi perçinleyecek gündemi hep canlı tutuyor,  çeşitli kesimlere yönelik ekonomik ve demokratik müjdelerimizi milletimizle paylaşıyoruz. Böylece, Türkiye’nin Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümüne atıfla sembolleştirdiğimiz 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyoruz.”

İzmir genelinde olduğu gibi Kemalpaşa özelinde de hükümet yatırımlarının devam ettiğini ve bu yatırımların takipçisi olduklarını belirten Kırkpınar, “Kemalpaşa devlet hastanesi ek bina, baraj ve göletler, TOKİ, Lojistik Köy ve eğitim yatırımları başta olmak üzere birçok hükümet yatırımının gerçekleştirildiğini bazı projelerin devam ettiğini bazılarının da proje aşamasında olduğunu hatırlatmak istiyorum. Biz tüm İzmir’de yapılan kamu yatırımlarını takip ettiğimiz gibi ilçemizde yapılan yatırımları da yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

Top