AK PARTİLİ KIRKPINAR’DAN CHP’Lİ BEKO’YA ‘ŞOV’ YAPMA UYARISI

Sosyal Medyada Paylaş

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Yaşar Kırkpınar, EYT ve asgari ücret konularında komisyonda hükümeti eleştiren, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko’ya “şov yapıyorsun. Seni İzmir’e İzmir’deki CHP’li belediyelerden işten çıkarılan işçi ve emekçi kardeşlerimizin yanında olmaya davet ediyorum” diyerek tepki gösterdi.

Plan ve bütçe komisyonu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2020 Bütçe Teklifi görüşmeleri bugün gerçekleştirildi. Görüşmeler esnasında elindeki dövizlerle hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ekonomi üzerinden eleştirmeye çalışan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar’ın İzmir’de işçilerin CHP’li Belediye Başkanları tarafından işten çıkarıldığını ve kendisinin bu konuda sessiz kaldığını hatırlatması üzerine Beko adeta şok yaşayıp konuyu değiştirmeye çalıştı.

Kırkpınar, “Sen şuanda şov yapıyorsun. CHP’li belediyelerde haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkarılan işçilerin haklarını neden hiç savunmadın. Bir de sendikacı olacaksın. Seni İzmir’e İzmir’deki belediyelerden işten çıkarılan emekçi ve işçi kardeşlerimizin yanında olmaya ve haklarını savunmaya davet ediyorum. Yazıklar olsun” diyerek tepkisini diye getirdi.

Bir cevap yazın