Buradasınız
Anasayfa > Genel > AK PARTİLİ KIRKPINAR, SAĞLIK YATIRIMLARINI İNCELEDİ

AK PARTİLİ KIRKPINAR, SAĞLIK YATIRIMLARINI İNCELEDİ

Sosyal Medyada Paylaş

 

“TÜRKİYE SAĞLIK ALANINDA LİDER ÜLKE KONUMUNDA”

Kemalpaşa ve Dikili’de hastane inşaatlarında incelemelerde bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Kırkpınar, her alanda olduğu gibi sağlık alanında da söz sahibi bir ülke konumunda olduğumuzu belirtti.

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, İzmir’in Kemalpaşa, Dikili ve Foça ilçelerini ziyaret edip, bir dizi etkinlik ve programa katıldı.

İlk olarak Kemalpaşa ilçesinde Şehitler için döktürülen lokma hayrına katılıp, ardından Kemalpaşa Devlet Hastanesi 50 yataklı ek bina inşaatında incelemelerde bulunan Kırkpınar, Türkiye’de ve İzmir’de sağlık alanında yapılan yatırımların ne kadar faydalı ve isabetli olduğunu pandemi sürecinde bir kez daha görmüş olduğumuzu vurguladı.

Kırkpınar, “Kemalpaşa ilçemizde şuanda 50 yataklı modern bir bina devlet hastanesi olarak tam teşekkülü bir şekilde hizmet veriyor. Ancak binanın kapasitesinin arttırılması için Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin Koca ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda 50 yataklı ek bina için çalışmalara başlandı. İnşallah en kısa sürede tamamlanıp, hemşerilerimizin hizmetine sunulacak” ifadelerini kullandı.

Ardında Dikili’de yapımına başlanacak olan 70 yataklı devlet hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulunan Kırkpınar, Dikili ziyaretinin ardından son olarak Foça’da esnaf v vatandaşları ziyaret edip, devlet hastanesine de geçerek sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlandı.

Burada programla ilgili değerlendirmede bulunan Kırkpınar, “Meclis çalışmalarımızın dışında sürekli olarak teşkilat, esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ediyor, başta hükümetimiz olmak üzere belediye başkanlarımızın da çalışmalarını yakından takip ederek kendilerine destek oluyoruz. AK Parti olarak 2002’den buyana her zaman milletimizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz. Özellikle Covit-19 ile mücadele ettiğimiz şu dönemde bir kez daha görmüş olduk ki birilerinin gereksiz dediği sağlık yatırımları çok anlamlı ve gerekliymiş. Sağlık alanında yaptığımız yatırımlar, açılan şehir hastaneleri pandemi ile mücadelede diğer ülkelere nazaran ülkemizde vatandaşlarımızın daha iyi hizmet almalarına olanak sağladı. Her alanda olduğu gibi Türkiye sağlık alanında da söz sahibi oldu” dedi.

“2023 HEDEFLERİMİZE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ”

AK Parti olarak Türkiye’yi güven ve istikrar esasına göre geliştirmeyi amaçladıklarını dile getiren Kırkpınar açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“İstikrardır ve güven çok önemlidir. Biz de AK Parti olarak bu tespitten hareketle, 2002 yılında ülkenin yönetimini devraldığımızdan beri Türkiye’yi istikrar ve güven esasına göre geliştirmenin, büyütmenin, güçlendirmenin mücadelesini veriyoruz. Türkiye, uzunca bir dönem koalisyonların yol açtığı istikrarsızlıkların, terör ve kaos ortamının tetiklediği güvensizlik ikliminin ağır bedellerini ödemiştir. Bu tablo, ülkemizin uluslararası siyasi, ekonomik, sosyal krizlere de hazırlıksız yakalanmasına yol açmıştır. Tek başımıza iktidarda bulunduğumuz hükümetlerimiz döneminde de bu sıkıntıyı hep gördüğümüz için sürekli tetikte olduk. Dirayetli yönetimimizle 2009 küresel krizi gibi 2013 sonrasındaki pek çok siyasi, sosyal, ekonomik, bütün bu sarsıntıları başarıyla göğüslemeyi ve ülkemizi 2023 hedeflerinin rotasında tutmayı başardık. Bu istikrar ile inşallah milletimizin de desteği ile 2023 hedeflerimize emin adımlarla yürütüyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

Top