AK PARTİ FOÇA’DA YENİ YÖNETİMİ AÇIK HAVA KONGRESİYLE BELİRLEDİ

Sosyal Medyada Paylaş

ETHEM ALİ HAYDAR ÇAPÇI  VE YÖNETİM KURULU YENİDEN SEÇİLDİ

İzmir’in Foça İlçesi’nde Ak Parti kongresi  pandemi  önlemleri dikkate alınarak açık havada yapıldı. Bazı milletvekillerinin ve İlçede teşkilatı bulunan siyasi partilerin temsilcilerinin de hazır bulunduğu  kongre partililerin coşkulu katılımıyla yapıldı. Bir süre önce ilçe başkanlığına atanan Ethem Ali Haydar Çapçı tek listeyle yapılan seçimde  sandıktan güven oyu alarak çıktı.  

BİZDE VARIZ

Ak Parti Foça ilçe Kongresi  11 Eylül Reha Midilli Kapalı Spor Salonunun önündeki bahçede gerçekleştirildi.  Kongreye İzmir Milletvekilleri Yaşar Kırkpınar ve Necip Nasır, Kahraman Maraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz, MHP Foça İlçe Başkanı Turan Çetinarslan, BBP Foça İlçe Başkanı Fahrettin Saç, kurucu ve önceki dönem Ak Parti Foça İlçe Başkanları, bazı Ak Partiİzmir İl Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Coşkulu şarkılar eşliğinde toplanan kongrenin açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla yapıldı. Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video mesajı’nın izlenmesinin ardından kongre divanı belirlendi. Kutlama mesajlarının okunması sonrası ilk konuşmayı mevcut İlçe başkanı ve yeni dönem adayı Ethem Ali Haydar Çapçı yaptı. Ethem Ali Haydar Çapçı; “Partimde kuruluşundan bu yana her kademesinde büyük bir mutlulukla görev aldım. Foçada seçimler kazanmak için, inanarak, yönetimde yer alan arkadaşlarımla birlikte, kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla birlikte bizde varız”dedi.

İzmir Milletvekili Necip Nasır ise konuşmasında başta Yenifoça Yat Limanı olmak üzere bölgesel konular hakkında bilgi aktardı ve gündeme ilişkin konulara değindi. Nasır’dan sonra kürsüye  Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli geldi. Sürekli yerelde iktidar olmamalarına rağmen İzmir’e ve Foça’ya kazandırdıkları eserleri anlattı.  Kerem Ali Sürekli ; “ İnanmak başarmanın yarısıdır. Gelecek seçimde meclis üyelerimizin sayısını arttıracak Foça Belediye Başkanlığını kazanacağız. Bugün burada bunun işaretlerini görüyorum. Bu çalışmaları yaparken bir taraftan gönül seferberliği programını icra ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanının talimatlarıyla geçmişle geleceği buluşturuyoruz. Ne diyor. İnandığın yolda yürü. Biz inandığımız yolda yürüyoruz. Foçaya foçalılara layık bir hastane lazımdı. İşte orada 50 yataklı yedi yıldızlı süper bir hastaneyi Ak parti hükümeti Foçaya getirdi. Yenifoça Semt polikliniğini yenifoçalıların hizmetine sunduk. Ara sıra doktor problemi oluyor. Bu konuyuda takip ediyoruz. Ayrıca 112 ile ilgili problemler oluyor. Buraya güçlendirilmiş bir 112 istasyonu içinde çalışıyoruz. Yenifoçanın Yat Limanı dev bir proje.  Yenifoçanın, Foçanın çehresini değiştirecek.  Buraya gelmişken Fransız Tatil Köyünden bahsetmezsem olmaz. O konuda çalışmalar hızlı gidiyor.  En yakın zamanda müjdeyi vereceğiz.  İhalesi yapılacak. Bunun dışında Foçanın doğalgazla ilgili taleplerini takip edeceğiz.  Bize ve sayın vekillerimize ne talep gelirse takipçisi olacağız. Foçayı hak ettiği seviyeye çıkarmak için elbirliğiyle güçbirliğiyle çalışıyoruz.  2023’te ilk müjde olarak burada büyük oyla sayın Cumhurbaşkanını tekrar seçtireceğiz ve 2024’te başta İzmir Büyükşehir ve Foça olmak üzere  birçok ilçe belediyesini Ak Partili belediye yapacağız” dedi.

Konuşmaların ardından tek listeyle seçime gidildi. Toplam 400 delegeden oylamaya katılanların tamamının oylarını alan Ethem Ali Haydar Çiftçi’nin  yönetim kurulunda Mehmet Özer, Ali Çelik, Ramazan Genç, Mehmet Aktaş, İbrahim Gürsu, Elif Özçetin, Can Demirbaş, Murat Yıldız, Hilal Akkaya,  Yavuz Bilir, Gönül Yener,  Nehir Yaman,  Fatma Altınkılıç ve Ümit Arslan yer aldı.

Seyfi  GÜL

Bir cevap yazın