Buradasınız
Anasayfa > BİLİM VE TEKNOLOJİ > Açılış töreni 19-20 Eylül’de İzmir ve Salihli Mesleki Eğitim Merkezlerinde Gerçekleşti

Açılış töreni 19-20 Eylül’de İzmir ve Salihli Mesleki Eğitim Merkezlerinde Gerçekleşti

Sosyal Medyada Paylaş
Açılış töreni 19-20 Eylül’de İzmir ve Salihli Mesleki Eğitim Merkezlerinde Gerçekleşti  
Norm Mesleki Eğitim Merkezleri 2023-2024 Eğitim Yılına Başladı
Norm Holding, Türk sanayisine üretimin yanı sıra kalifiye eleman yetiştirerek de büyük katkı sağlıyor. Bu kapsamda ilk kez 20 öğrencisi ile 2007-2008 yılında yola çıkan ve bugüne kadar 186 öğrencinin mezun olduğu Norm Mesleki Eğitim Merkezleri, 2023-2024 eğitim yılına başladı.
Norm Holding’in bünyesinde hizmet veren Norm Mesleki Eğitim Merkezleri, yeni eğitim öğretim dönemine 19-20 Eylül tarihlerinde başladı. Sektöre nitelikli insan gücü yetiştirmek ve gençlere mesleki beceriler kazandırmak amacıyla İzmir’de 2007, Salihli’de de 2015 yılında kurulan mesleki eğitim merkezleri yeni eğitim yılına başlıyor. Yetenekli gençlerin nitelikli eğitimle buluşmasını amaçlayan Norm Mesleki Eğitim Merkezleri, öğrencilere mesleki eğitim desteği vererek mezuniyetlerinin ardından Norm Holding şirketlerinde çalışma imkanı sunuyor.
Norm Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı Nedim Uysal, eğitimin, kalkınmanın en etkili ve temel aracı olduğunu belirterek, “Bugüne kadar toplam 186 öğrencimizin mezun olduğu Mesleki Eğitim Merkezlerimizin, 2023-2024 eğitim yılı açılışını 19-20 Eylül tarihlerinde İzmir ve Salihli Mesleki Eğitim Merkezlerimizde gerçekleştirdik. İzmir ve Salihli merkezlerimizde bu yıl eğitimine başlayacak 64 öğrencimize başarılı bir eğitim-öğretim yılı olmasını diliyor; açılış etkinliğimize katılan değerli yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.
Ara eleman sıkıntısının ülkenin temel sorunu olduğunu da sözlerine ekleyen Uysal, “Bu eksikliği gidermenin temel yolu mesleki eğitim. Bu amaçla kurduğumuz ve 16 yıldır ara eleman yetiştirdiğimiz bu eğitim merkezinde öğrencilerimize başarılı bir iş yaşamının önünü açıyoruz. Eğitim hayatında özenli her öğrenci, iş hayatında da başarıyı yakalar. Bu eğitim sürecinde gençlerimiz hem bir okul hem de bir iş sahibi oldu. Çünkü buradan mezun olunca işleri hazır. Öğrencilerimiz, bu süreçte ustalarını ve öğretmenlerini verimli bir şekilde dinler; derslerine azami özeni gösterirse önlerinde parlak bir gelecek onları bekliyor. 2023/2024 yılında da bu hedefle yola çıkan tüm öğrencilerimiz ve eğitimcilerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

Top