Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > 5 yıldızlı oteldeki yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları sürüyor

5 yıldızlı oteldeki yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları sürüyor

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan 5 yıldızlı bir otelde çıkan yangın 2 saatte kontrol altına alınırken, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, soğutma çalışmalarının devam ettiği otelde maddi hasarın meydana geldiğini söyledi.
Edinilen bilgiye göre, Pamucak mevkiindeki bulunan 5 yıldızlı mutfak ve toplantı bölümlerindeki tadilat çalışması sırasında yangın çıktı. Toplantı salonundaki tadilat sırasında kaynak kıvılcımlarının halıları yakmasıyla başlayan yangın, korku ve paniğe neden oldu. Kısa sürede büyüyen ve otelin konferans ve balo salonlarını da kullanılamaz hale getiren yangın, Selçuk, Kuşadası, Aydın ve İzmir itfaiyelerinin müdahalesiyle söndürüldü. İtfaiye ekipleri yangının bulunduğu salonlara müdahale için oksijen tüpleriyle içeri girebildi.
Turizm sezonunun henüz başlaması nedeniyle 1 hafta sonra açılacak otelde turist ve müşteri bulunmuyordu. Yangın sırasında otelin çeşitli katlarında çalışan personel hızla tahliye edildi. 12 katlı otelden gökyüzüne yükselen dumanlar çevredeki otellerden endişe ve korkuyla izlendi.
Yangının başlamasıyla otele gelen Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı da yetkililerden yangın hakkında bilgi aldı. Kaymakam Boyacı, soğutma çalışmalarının devam ettiği otelde maddi hasarın meydana geldiği ifade edilirken, yangında can kaybı olmaması büyük bir facianın önüne geçti.

Bir cevap yazın

Top
Exit mobile version