31 bin turist Bodrum’a akın etti

Sosyal Medyada Paylaş

Muğla’nın Bodrum ilçesine son 7 ayda yolcu gemisi ile gelen turist sayısı 31 bine ulaştı. Bu yıl son seferini yapan ’Mein Schiff 2’ isimli yolcu gemisinden ise 2 bin 69 turistin gelmesi esnafın yüzünü güldürdü.
Kurvaziyer turizmi sayesinde 7 ayda Bodrum’a 24 yolcu gemisinden 31 bin 639 turist geldi. Nisan ayından başlayan ve Ekim ayından biten Kurvaziyer turizminin son gemisi ise bugün sabah saatlerinde Bodrum gemi yanaşma iskelesine demir atı. Sezon boyunca 12 kez Bodrum limanına demir atan ’Mein Schiff 2’ isimli yolcu gemisi bu yılki son seferinde 2 bin 69 yolcu ve 822 personeli Bodrum’a getirdi.
Esnafın yüzü güldü
Malta bayraklı ’Mein Schiff 2’ isimli yolcu gemisinden inen turistler Bodrum çarşısını gezerek bol bol alışveriş yaptı. 264 metre uzunluğunda yolcu gemisi ile gelen turistlerinin çoğunluğu Alman turistten olduğu öğrenildi. Turizm sezonunun son günlerinde gelen yolcu gemisi ise esnafında yüzünü güldürdü. Bazı turistler ise denize girip güneşlenmeyi tercih ederken, bazıları tarihi ve turistlik bölgeleri de gezmeyi ihmal etmedi. Yunanistan’ın Mykonos Adası’ndan gelen geminin akşam saatlerinde İtalya’nın Catania şehrine gideceği öğrenildi.

Bir cevap yazın