MAHMUT ÇIKMAZI

Foça’da yaşayan Mahmut Limnili isimli vatandaş evini büyütüp yola bahçe yaptığını gördüğü vatandaşla tartışınca , yaptığı araştırma sonunda yolun kendi tapusu içinde kaldığını öğrenerek Tapu kadastro ölçümü ile yolu bariyerlerle kapattı.

Bu konuda açıklama yapan Mahmut Limnili “ Bir şahıs sadece kendi yararına olan sokağımızda yolu işgal etti.

Ben ve aynı sokakta yaşadığımız içlerinde hukukçu kimliği de bulunan 11 kişinin imzası ile resmi makamlara , konusu kaçak yapı olan bir şikayet ve ihbar dilekçesi verdik. Sonuç alamadık. Foça İsmetpaşa mah 161 sok, merkezde,birinci kordonda kıymeti 2 milyon gibi olan bir kamu malı , yolun etrafını duvar ile çevirip kendi parseline yani evine eklemesidir. Ayrıca kendine ait tescilli bu binanın duvarını da,parseli dışına taşıyarak kamu yerine doğru büyütmesidir.

 

Şehir imar planı incelendiğinde şikayet konusu yerin yol olduğu açıkça görünmektedir. İşgal edilen yer ada parsel sorgulamadan bir çocuk tarafından bile kolaylıkla görünür. Yapılan tespit ve incelemeler sonucu sokağın dedemden bize miras kaldığı resmi tapularıda bularak sokağı bariyerlerle kapattık.” dedi.

Sokak tapulu malım diyen Limnili işgalin sona erdirilmesi ve yolun eski yerinden açılması gerek dedi.

        

        

      

Please follow and like us:

Bir cevap yazın