#KapitalDoğan♥️…Çidem Dirim,  

 

Çidem Dirim

Aman Doğan Abi, çok sıcak. Gel gidelim Cadde Pastahanesine, içelim soğuk bir limonata. Nefes alalım.
Kardeșim Okan’da oradaymıș. Sōyledik supanglelerimizi, ağzımız tatlandı ya keyfimiz yerine geldi.Kahveleri içerken bal damlar Doğan Abi’ nin ağzından.
Benim dedi Hollanda’ da bir oğlum var. Adı Edmund. Ben derim Eklınd. Karısı Susanne. Bundan beș on yıl ōnce faytondayım yine. Güneș Otelden müșteri alırım Belediye Meydanına getiririm. Bindiler Eklındlar indi hastanenin orda. Dedi hav mani? Dedim no mani. Adam anlamaz tutturdu para verecek illa. Gōtűrmüșüm iki metre. Utanırım para almaya. Türkleri yanlıș bilecekler. Ne o fırsatçı gibi. İstemem. Bende dedim. Ben kapital para istemez. Kapital Doğan. O zaman dedi bende Edmund. Tanıștık bōylece. Ertesi gün için anlaștık. Gezdirecem Onları. Onbirde aldım inmezler. Saat olmuș birbuçuk. Ne yapayım aldım eve gōtürdüm. Ayșe Teyzende bir karıș surat, sōylenir durur bana. Bıktım artık senin bu kuyruklarından. Derim kahve yap da gōtürecem birazdan. E adama dedik. Ben zengin, kapital Doğan. Adam rahatladı, umursamaz. Ben de iyice iși dalgaya vurdum. Eklınd dedim gōrürsün bankanın arkasında otururum. Banka benim. Eee, ev fakirane. Onu nasıl izah edecem? Dedim, var ciftlik, gōzle gōrülmez toprakları, yanımda çalıșır yüzelli kiși. Fakat, doktor dedi. Hastasın, sağlığın için bōyle bir evde oturacaksın. Ayșe ordan söylenir. Doğan çıkarttın bugünkü nafakayı?
Neyse uzatmayalım gōtürdüm onları otele. Kapital, kapital dedik. Adam yine para vermedi. Tam otelden çıktım. Bir çift bindi faytona. Attı altmıș lirayı.Benim de günlük kazancım elli lira. Allah, bu iște ya. Gōtürdüm verdim Ayșeme elli lirayı, kendime aldım on lirayı. Ayșe mutlu olur. Yarın dedim kahvaltıya gelecekler. Ayșe bir sofra hazırlamıș. Yok, yok. Bayıldılar pișilere. Eklıd bana dedi. No, Kapital Doğan. Sen benim Papi. Ayșe Mami. Hadi bakalım Hollandadan oğlumuz oldu. Gelinimiz oldu. Çok gittim onlarla yurtdıșlarına. Gezdirdiler, ağırladılar beni. Güneș otel in sahibi rahmet eylesin. Oğlum demiș. Aylık para ōdersin. Kalmazsın doğru dürüst otelde. Naparsın Sen? Nerde kimle takılırsın demiș. O da demiș Kapital Doğan’la. Demiș ne Kapitali. O demiș Arabacı Doğan. Bankası mankası yok Onun. Fakat, gōnlü zengin.
Sonra beni Ingiltereye’de gōtürdüler. Asıl zenginlik gōr. Zengin onlarmıș. Restorana gittik. Șatoda. Bana dedi illa oyna. Nasıl oynacam ben șimdi. Kendi kendime tutturdum șinanay, rinanay oynarım bi kaldırdım kafamı etrafım kadın dolmuș. Ellerini karınlarından bașlarına gōtürürler. Dedim Eklınd ne yapar bunlar. Dedi referans. Seninle oynamak isterler. Bu Doğan Abin, oralarda da oynadı yani. Cıkıcaz restorandan belki var beșbin araba. Dedi hangisi benim? Ulan, Doğan düșün, sen Vehbi Koçsun. Hangi araba senin olurdu. Baktım orda son model gıcır gıcır sarı mastenk yatıyo. Dedim bu. Al dedi anahtarı sür. Doğan dedim yine seçtin atı.Seslenme.
Dedi bana müsade. Ayșem diyalizden gelir. Karșılamam lazım Onu.Hadi,Allaha emanet olun der Sevgili Doğan Perla #KaranfilliDoğan #KapitalistDoğan♥️

#KapitalDoğan♥️..
#KapitalDoğan♥️..
#KapitalDoğan♥️..
Please follow and like us:

Bir cevap yazın