13 Okunma

Kadın adaylar temsiliyete güç verir

Sosyal Medyada Paylaş

 

CHP Foça Belediye Başkan Aday Adaylığı dosyasını teslim eden isimlerden biri olan Foçalı iş insanı Saniye Bora Fıçı, kadın aday vurgusu yaptı: “İzmir gibi nadide bir şehrin ilçelerinden bazılarının kadın adaylarla güçlendirilerek partimizin en iyi şekilde temsil edileceğine olan inancım tamdır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Foça Belediye Başkan Aday Adayı Saniye Bora Fıçı, dosyasını İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım’a teslim etti. Foçalı iş insanı Saniye Bora Fıçı, 2003 yılından bu yana CHP üyesi olarak partide aktif görev yaptığını ve artık Foça’ya kadın hassasiyetiyle hizmet etmek istediğini söyledi. 2015 yılında CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ve bir sonraki dönem Kadın Kolları İl Başkan adaylığında iyi bir performansla ikinci olan Saniye Bora Fıçı, “Şimdi de güzel Foçam için yola çıktım. Tarihi, doğası, denizi, havası, insanıyla Foça’yı dünyanın tanıyacağı bir turizm kenti yapacağım. Bunun için çalışmak bir Foçalı olarak boynumun borcudur” diye konuştu.

PARTİMİZİN KADIN POLİTİKALARINI GÜÇLENDİRMEK ADINA ADAYIM

Yaklaşık 20 yıldır kendisinin kurduğu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini işleten CHP Foça Belediye Başkanı Aday Adayı Saniye Bora Fıçı, pek çok sivil toplum kuruluşunda da aktif görev yaparak yıllardır İzmir’e hizmet ediyor. 2009-2013 dönemi İzmir Ticaret Odası (İTO) Meclis Başkan Yardımcılığı görevini ve halen meclis üyeliği görevini yürüten Fıçı, İZSİAD, İzmirli İş Kadınları Derneği, Ege İş Kadınları Derneği ile Özel Eğitim Kurumları Derneği kurucusu ve yönetim kurulu üyeliğini yürütüyor. “Partimizi bütün platformlarda ilkeli ve doğru temsil edebileceğime olan inancım ve partimizin Kadın Politikalarını güçlendirmek adına Foça ilçemiz Belediye Başkanlığına aday olmak isteğindeyim” diyen Fıçı, İzmir gibi nadide bir şehrin ilçelerinden bazılarının kadın adaylarla güçlendirilerek partinin en iyi şekilde temsil edileceğine olan inancının tam olduğuna da vurgu yaptı.

BAMBAŞKA BİR FOÇA HAYAL ETTİK VE BU HAYALİN PEŞİNDEYİZ…

Sosyal belediyecilik anlayışıyla Foça’nın başta doğasını, yeşilini, doğal yapısını, insanını, kültürünü, kadınını, çocuğunu, yaşlısını, engellisini koruyacak projelerle hizmete hazır olduğunu ifade eden Fıçı, “Aday adaylığı açıklamasında projeler, yapısal değişimler, günü kurtaracak etkinlikler sıralanabilir ancak biz ‘insan’ odaklı yaklaşımla bambaşka bir Foça hayal ettik ve bu hayalin peşinden gideceğiz. İnsanlarımız nefes alırsa doğayı, yeşili, çevreyi koruyoruz demektir. İnsanlarımız geleceğe umutla bakıyorsa gençlerimizi koruyoruz demektir, engellilerimize omuz veriyoruz demektir, yaşlılarımızın yanındayız demektir, kadınlarımızı baş tacı olarak görüyoruz demektir. İnsanlarımız özgürse, katılımı sağlıyoruz, birlikte yönetiyoruz demektir. Kısacası biz cumhuriyetin temel değerleriyle barışık bir neslin yetişmesi, insanımızın nefes alması, özgür olması, yönetime katılması için çalışacağız. Foça’da yaşayanlar mutluysa iyi şeyler yapıyoruz’ felsefesiyle yereli yönetecek, bunu bütün ülkenin örnek alması için uğraşacağız. Güzel Foça’m için güzel günler hayal ettik ve bunları hayata geçirmek için adayım” diye konuştu.

Bir cevap yazın