İzmirli Kasparov Cankut’tan çifte şampiyonluk

Hatay’ın Arsuz ilçesinde, geçtiğimiz hafta yapılan Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası’na, Yaşar Üniversitesi öğrencisi Cankut Emiroğlu damga vurdu. Emiroğlu, hem Türkiye Yıldırım Satranç Şampiyonu hem de Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonu olmayı başardı.
Türkiye Satranç Federasyonu tarafından, dördüncü kez Hatay’ın Arsuz ilçesinde düzenlenen ve dört gün süren 2017 Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası kıyasıya mücadelenin ardından önceki gün sona erdi. Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi ve İzmir Büyükşehir Belediyespor sporcusu Cankut Emiroğlu, yenilgisiz olarak iki şampiyonluğu da kazanmayı başardı. İlk etapta, 17 ilden 71 sporcunun katıldığı Türkiye Yıldırım Satranç Şampiyonasında oynadığı 9 maçtan da yenilgisiz ayrılan FIDE Ustası Emiroglu, 8.5 puanla birinci oldu.

Yenilgisiz tamamladı
18 ilden toplam 62 sporcunun katılımıyla düzenlenen Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonasında da yine 9 maçı yenilgisiz tamamlayan Cankut Emiroğlu, 8 puanla birinci oldu. Emiroğlu, bu derecesiyle, bugüne kadar 6 kez Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonluğu kazanma başarısını da göstermiş oldu.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın