FOÇANIN İLK KADIN EMNİYET MÜDÜRÜ GÜLCAN COŞKUN OLDU/ Seyfi Gül

 

İzmir’in Foça İlçesi Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş’ın Aliağa İlçe Emniyet Müdürü olarak atanmasıyla boşalan göreve ilçe tarihinde ilk olarak bir kadın emniyet müdürü getirildi.

 

Foça’da 5 yıla yakın bir süredir Emniyet Amiri ve Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Gülcan Coşkun, Emniyet Müdürü olarak atanarak ilçe tarihine de geçmiş oldu.

2018 Şubat Ay’ı ara atama emri ile Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Yasin Uğurtaş ile Foça Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Gülcan Coşkun ilçede kurdukları Bisikletli Trafik ve tamamı kadın polislerden oluşan Asayiş Timleri ile Türkiyede ilklere imza atmıştı. Halkla kurdukları iyi ilişkiler, asayiş, trafik, kaçak göçmen geçişleri ve özellikle hırsızlık çetelerinin çökertilmesine yönelik olarak yaptıkları başarılı çalışmalarla anılan ikili artık komşu iki ilçenin emniyet müdürleri olarak işbirliğine devam edecekler. (Son atamalarla İzmir’in Balçova İlçesi’nde de bir kadın emniyet müdürünün görev yapacağı öğrenildi)

5 Şubat 2018 pazartesi günü devir teslimin ardından yeni görevine başlayacak olan Yasin Uğurtaş yayınladığı mesajla Foça halkına veda etti. Uğurtaş meajında “ İki buçuk yıldır görev yaptığım Foça’dan Aliağa İlçesi’ne atandım.Pazartesi günü itibariyle yeni görev yerimde olacağım. Bu nedenle vedalaşmayı görev gereklerinin izin verdiği ölçüde haftaya yapacağım. Çalışma sürem içinde bana destek veren başta ailem olmak üzere, tüm sıralı amirlerime, ilçe protokolüne, mesai arkadaşlarıma, daire amirlerime, siyasi parti temsilcilerine ve hizmet etmekten gurur duyduğum Foça halkına teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal etmenizi diliyor, ben hakkımı herkese helal ediyorum” dedi.

Seyfi GÜL

Please follow and like us:

Bir cevap yazın